miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stanisława Mokrzycka z Nowego Sącza skończyła sto lat!

0 1 662

Setny jubileusz urodzin obchodzi Stanisława Mokrzycka. Niewiele osób może doczekać tak pięknego wieku i dlatego jest to szczególna okazja do świętowania. Życzenia złożył jej m.in. prezydent miasta Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Czytaj również: Bracia Popielowie zostali wyróżnieni Tarczą Herbową

– Nikomu w życiu nie życzyłam źle. Miałam bardzo dobre życie, tylko mój mąż poszedł na wojnę i tam stracił zdrowie – powiedziała Stanisława Mokrzycka z Nowego Sącza.

Jubilatka imponuje nie najgorszym zdrowiem, a humor jej nigdy nie opuszcza. Swoją długowieczność zawdzięcza również genom. Jej pierwszy mąż zmarł sześćdziesiąt lat temu w wieku 48 lat. Wychowała pięcioro dzieci (trzy córki i dwóch synów). Ponadto kilka dni temu jej rodzina powiększyła się o prawnuczki – bliźniaczki, które przyszły na świat w Anglii.

Z okazji ukończenia stu lat życia jubilatkę odwiedzili m.in.: Ryszard Nowak – prezydent miasta Nowego Sącza, Małgorzata Antkiewicz-Wójs – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, a także przedstawiciele KRUS-u. Ponadto otrzymała ona list gratulacyjny od samego premiera Mateusza Morawieckiego.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź