miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Starowiejska do remontu! Jest rządowe wsparcie długo wyczekiwanej inwestycji

2 874

Rząd Prawa i Sprawiedliwości ogłosił kolejne wsparcie dla gmin w Polsce. Tym razem w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zaplanowany jest I etap prac związany z remontem ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu. W ramach planowanej do realizacji inwestycji pn.: “Rozbudowa ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu wraz z kanałem opadowym” – ETAP I zostanie wykonana przebudowa drogi, wybudowane zostaną chodniki po obu stronach jezdni i oświetlenie drogowe, a także kanalizacja deszczowa oraz 34 miejsca postojowe. Przebudowane zostaną również kolidujące sieci. Wartość całej inwestycji to 2 miliony złotych.

 

Czytaj również: 22 miliony złotych wsparcia na lokalne inwestycje! Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych podzielił środki

 

 

 

 

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłaci jednostkom samorządu terytorialnego w całym kraju ponad 13 mld zł – z tego 6 mld zł rozdysponowano latem 2020 r.; 4,35 mld zł – grudniu 2020 r.; 1,65 mld zł to środki przyznawane w ramach drugiego konkursu, właśnie teraz; w tym 1 mld zł skierowano do gmin górskich z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi (nabór wniosków zakończył się 12 lutego 2021 r.). Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych gminy złożyły 21 370 wniosków.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – co to jest?
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

źródło: Facebook
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Pani Przewodnicząca Iwona Mularczyk
  Proszę opublikować wszystkie kłamstwa Handzla, dotyczące inwestycji w Nowym Sączu !
  Handzel nagminnie przypisuje sobie zasługi w inwestycjach, które powstają za pieniądze przydzielone przez Rząd PiS !

  1. keosyr pisze

   mam nadzieje że tym tokiem myślenia zostaną załatane tylko dziury w drodze wyjeżdzone przez wyborców Pisdu

Zostaw odpowiedź