miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wystartowała akcja ekologiczna „Rower pomaga”

0 217

Fundacja Ekologiczna „Arka” zachęca wszystkich do udziału w akcji „Rower pomaga”. Głównym celem kampanii jest przejechanie miliona kilometrów. Im więcej przejechanych kilometrów, tym więcej potrzebujących dzieci otrzyma rowery.

Czytaj również: Medale od prezydenta za długoletnie pożycie małżeńskie

Pomysł polega na wpisaniu swojej trasy rowerowej do specjalnego licznika na stronie www.rowerpomaga.pl. Za każde 100 tysięcy kilometrów jedno dziecko otrzyma rower.

– Dodatkowo w czasie trwania akcji będą pojawiać się cele szczegółowe zgłaszane przez gminy, firmy czy organizacje rowerowe. Każda z nich może ustawiać swój limit kilometrów oraz liczbę rowerów, którą chce przekazać dla dzieci – informują organizatorzy akcji.

Do kampanii można zgłaszać znajdujące się na terenie Polski trasy rowerowe, które zostaną przejechane w 2018 roku. Długość trasy nie powinna przekraczać 300 kilometrów, w przypadku dłuższych tras organizatorzy proszą o kontakt w celu ich weryfikacji.

W tamtym roku rower trafił do Paula Tadycha – ucznia Szkoły Podstawowej nr 8 w Nowym Sączu. W 2017 roku ponad 50 tysięcy uczestników akcji przejechało ponad 5 milionów kilometrów. Prawie 100 rowerów powędrowało do dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych. Kampania promuje zdrowie i wspiera ważny cel społeczny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.rowerpomaga.pl.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź