miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stary Most Heleński wkrótce zniknie z mapy Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

0 441

Prace związane z wyburzaniem płyty mostowej zbliżają się ku końcowi. Etap ostatni to: kruszenie elementów betonowych i przygotowywanie platform technologicznych pod wykonywanie podpór tymczasowych. Za niedługo zostaną przywiezione również gotowe elementy konstrukcji stalowej nowego Mostu Heleńskiego w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Kamienica przy ul. Krakowskiej zniknie, a skrzyżowanie zostanie zamknięte. Wytyczono objazdy

 

Prawdopodobnie pod koniec czerwca rozpoczną się prace związane z montażem konstrukcji stalowej nowego Mostu Heleńskiego. W chwili obecnej trwa wiercenie otworów pod pale oraz budowa przyczółków na obu brzegach rzeki Dunajec w Nowym Sączu.

Kanalizacja deszczowa w obrębie skrzyżowania ulic: Tarnowska – Legionów – Bulwar Narwiku również zostanie w najbliższym czasie oddana do użytku. W miejscu po starej kamienicy przy ul. Piotra Skargi wykonywane są nasypy oraz mury oporowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, to w lipcu rozpocznie się budowa nowego ronda.

Roboty związane z budową ekranów akustycznych rozpoczęły się, a w najbliższych dniach wyburzona zostanie kamienica przy ul. Krakowskiej w Nowym Sączu (od strony Heleny).

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.