miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Strażacy świętowali swój dzień [ZDJĘCIA]

0 131

W Nowym Sączu odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka 2018. Rozpoczęła je msza święta strażaków w Bazylice Kolegiackiej Św. Małgorzaty, po której obył się apel na placu koło bazyliki. W odchodach wzięli udział strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Drugom wręczono także odznaczenia i awanse na wyższe stopnie.

 

Czytaj również: Gala Przedsiębiorczości Młodzieżowej w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

19 maja 2018 roku od mszy świętej odprawionej w intencji strażaków w Bazylice Kolegiackiej w. Małgorzaty rozpoczęły się powiatowe obchody Dnia Strażaka 2018. Po mszy na Placu Kolegiackim odbył się uroczysty apel, który ponownie w tym roku był wspólną uroczystością dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia resortowe i korporacyjne dla strażaków oraz osób pracujących i współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej oraz awanse na wyższe stopnie oficerskie.

Natomiast Starosta Nowosądecki za codzienną gotowość do niesienia pomocy, trud, zaangażowanie oraz ciężką i ofiarną pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Ziemi Sądeckiej przyznał dziewięciu druhom Złote i Srebrne Jabłko Sądeckie.

Kompanię Honorową wystawiła Komenda Miejska PSP w Nowym Sączu, a dowódcą kompanii był st. kpt. Konrad Gurgul. Kompanię towarzyszącą tworzyli strażacy OSP z Gminy Grybów, a dowódcą kompanii był dh Jan Kuczaj z OSP Kąclowa. Poczet sztandarowy Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP stanowili strażacy z OSP z Gminy Grybów. Uroczystość uświetniła Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej z Piwnicznej-Zdroju. Kapelmistrzem orkiestry jest Sławomir Biel.

Meldunek o rozpoczęciu uroczystości złożył dowódca uroczystości starszy kapitan Piotr Wysowski, a meldunek przyjął starszy brygadier Marek Bębenek– Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Edward Siarka, Poseł na Sejm RP, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie i jednocześnie członek Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP; starszy brygadier Marek Bębenek, Zastępca Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP; Przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej oraz inni wielce znamienici goście.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP w Nowym Saczu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.