miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szersza jezdnia ułatwia komunikację! Wiadukt na ul. Zielonej przejezdny

0 557

Dzisiaj, 1 października kierowcy zyskują lepsze możliwości przejazdu pod wiaduktem przy ul. Zielonej w Nowym Sączu. Przebudowany obiekt zapewnił także sprawniejszy ruch pociągów. To efekt większej inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na trasie Tarnów – Muszyna za 66 mln zł. Finansowanie projektu zapewnia budżet państwa.

 

Czytaj również: Jarmark w Ropie i rozmowy w Grybowie. Weekend Andrzeja Gut-Mostowego

 

W Nowym Sączu przy ul. Zielonej, PLK przebudowały wiadukt kolejowy na trasie Tarnów – Muszyna. 21 września, pociągi sprawnie ruszyły po dwóch zmodernizowanych torach przez sądecki wiadukt.

Od dzisiaj z efektów przebudowy obiektu korzystają również kierowcy. Płynny i bezpieczny przejazd pod torami umożliwiają im już dwa pasy ruchu, a nie jeden. Nowy obiekt jest prawie dwukrotnie szerszy od poprzedniego (poszerzono go z 6 do 11 m). Piesi mogą korzystać z bezpiecznych przejść. Do ich dyspozycji są dwa ponad 2-metrowe chodniki.

W ramach prac, wybudowano nowe podpory i konstrukcje przęseł wiaduktu. Wymieniono również tory i rozjazdy na obiekcie oraz sieć trakcyjną. Pod obiektem, wykonano także podbudowę drogi, przebudowano kanalizację deszczową i ułożono krawężniki. Na koniec prac, zarządca drogi wyasfaltował jezdnię i wykonał oznakowanie poziome.

Prace PLK na trasie Tarnów – Muszyna, ułatwiają dostęp do małopolskich atrakcji turystycznych. Wiadukt w Nowym Sączu – za ponad 4 mln zł, jest jednym z kilku obiektów zrealizowanych w ramach większej inwestycji prowadzonej na trasie kolejowej między Tarnowem a Muszyną. W tym roku, za 6 mln zł przebudowano także 100 – letni wiadukt w Ptaszkowej, wcześniej również obiekty w Grybowie, Siołkowej i Kamionce Wielkiej. Zwiększyło się bezpieczeństwo ruchu kolejowego, a kierowcy zyskali sprawniejszą komunikację w bezpośrednim sąsiedztwie torów.

Kontynuowane są również prace za 56 mln zł na szlaku Grybów – Kamionka Wielka zapewniające sprawniejsze i bezpieczniejsze podróże koleją w Beskidy, do Muszyny i Krynicy. Wartość zrealizowanych prac w ubiegłym roku to blisko 70 mln zł. 

Przedsięwzięcia realizowane są w ramach projektu: „Prace na linii kolejowej nr 96 na odcinku Tarnów – Muszyna”. Finansowane z budżetu państwa. Efektem prac będzie ułatwienie dostępu do małopolskich atrakcji turystycznych na południu regionu.

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: PKP PLK S.A.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź