miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szkoła Podstawowa nr 15 ma już swoje boisko i siłownię plenerową [ZDJĘCIA]

0 258

Przy Szkole Podstawowej nr 15 w Nowym Sączu otwarto wielofunkcyjne boisko sportowe i siłownię na wolnym powietrzu. Wydarzenie to połączone zostało z dniem otwartym szkoły i towarzyszyły mu liczne atrakcje. Inwestycja została zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego dzięki głosom mieszkańców osiedla.

 

Czytaj również: Dzieci i młodzież z SP2 chcą się uczyć języków obcych [ZDJĘCIA]

 

W trakcie dnia otwartego 24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 15 zostało uroczyście otwarte i oddane do użytku boisko wielofunkcyjne oraz siłownia na wolnym powietrzu. Jest to inwestycja zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza 2018. Miejsce będzie czynne przez siedem dni w tygodniu, a korzystać z niego będą mogli nie tylko uczniowie, ale wszyscy mieszkańcy osiedla Nawojowska.

– Bardzo się cieszę, że możemy dzisiaj otworzyć to piękne boisko. To jest taka chwila, w której jest jakaś wewnętrzna radość z tego, że coś się zrobiło, coś się komuś przekazuje. Dziękuję bardzo wszystkim za to, że mogliśmy tę inwestycję przeprowadzić w krótkim czasie; przede wszystkim panu dyrektorowi Tomaszowi Łuczkiewiczowi z Wydziału Inwestycji i Remontów i jego współpracownikom, radnym, którzy wspierali to przedsięwzięcie swoim głosowaniem nad budżetem miasta oraz tym wszystkim, którzy pozwolili, że to boisko powstało, bo dali swoje pieniądze, czyli waszym rodzicom – powiedział Jerzy Gwiżdż.

Podczas dnia otwartego uczniowie z “piętnastki” zaprezentowali barwne prezentacje państw europejskich: ich historię, specyfikę, a nawet potrawy, przy czym młodzi nowosądeczanie samodzielnie wykonali stroje charakterystyczne dla prezentowanych państw. Natomiast w związku z Dniem Ziemi odbył się konkurs plastyczny nawiązujący do tematyki ekologicznej, nie zabrakło także przeglądu talentów. Na nowo otwartym boisku rozegrano liczne zawody sportowe. Na początek sprawdzili jego jakość koszykarze, ale nie zabrakło także piłki nożnej, a nawet ringo. Natomiast maluchy wzięły udział w biegach.

Lista atrakcji przygotowanych na dzień otwarty połączony z oddaniem do użytku nowego boiska jest długa. Uczniowie miały okazję wziąć udział między innymi w malowaniu na szkle, różnorodnych animacjach i wymianie przyniesionych towarów (swap shop). Rodzie w tym samym czasie mieli możliwość skorzystania z konsultacji z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Spotkanie miało na celu sprawdzić przygotowanie dziecka do podjęcia obowiązku szkolnego, dzień otwarty był bowiem okazją do promocji placówki.

W uroczystości obok zastępcy prezydenta udział wzięli radni Rady Miasta Nowego Sącza Józef Gryźlak i Tadeusz Gajdosz oraz Tomasz Łuczkiewicz, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta oraz Józef Klimek, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. W roli gospodyń wystąpiły Jadwiga Kopeć dyrektor szkoły i jej zastępczyni Bogumiła Pawlikowska. Boisko i siłownię poświęcił o. Bogdan Długosz SJ z parafii kolejowej.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.