miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szlak Rzemiosła Małopolski – ludzie z pasją, miejsca z tradycją! Już dzisiaj w Nowym Sączu

0 311

Już dzisiaj Szlak Rzemiosła w Nowym Sączu! Spotkanie w Ogrodzie Rzemiosł Różnych – pod takim tytułem, nieco zagadkowym i nieoczywistym, odbędzie się nasze kolejne wydarzanie w ramach cyklu OTWARTE PRACOWNIE na Szlaku Rzemiosła.

 

Czytaj również: Wypadek TIRa w Czechach! 25-letni chłopak z Sądecczyzny w ciężkim stanie [Nagranie, tylko dla dorosłych]

 

Tym razem zapraszamy do Nowego Sącza, do autorskiego warsztatu Tomasza Pileckiego, przedstawiciela Nowej Fali na Szlaku Rzemiosła. Tomasz działa na styku rzemiosła, sztuki i projektowania, w zgodzie ze sobą i naturą – informują organizatorzy. – Podstawowym materiałem z którym pracuje jest drewno, z którego wydobywa drzemiący w nim potencjał, nadaje formy inspirowane naturą, nowoczesne użytkowe przedmioty. Wraz z Justyną Sekułą tworzą markę Zahrada, warsztat i miejsce rzeczy i idei, Zahrada łączy w sobie ludzkie zdolności, poszukujące rzemiosło, estetyczny zmysł oraz konkretna życiową postawę.

W ramach spotkania odbędą się:

  • warsztaty szlifowania Otoczaków, stworzonych z inspiracji zaczerpniętej z Dunajca;
  • wystawa prac pt. “Obrazy starego świata”;
  • prezentacja krótkiego filmu o początkach Zahrady;
  • poczęstunek regionalnymi przysmakami.

27 września 2020 (niedziela), godz 13-18
prow. warsztatów: Tomasz Pilecki Nowy Sącz, ul. Wyspiańskiego 13 (Nowosądecki Inkubator Przedsiębiorczości, wejście do pracowni z tyłu budynku)

 

OTWARTE PRACOWNIE to cykl spotkań w pracowniach twórców rzemiosła w Małopolsce. To doskonała okazja do tego, by podejrzeć rzemieślników przy pracy i samemu spróbować swoich sił w rękodziele. W sierpniowe, wrześniowe i październikowe weekendy, twórcy ze Szlaku Rzemiosła Małopolski otworzą dla nas swoje pracownie. Będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach i pokazach, towarzyszących spotkaniom dodatkowych atrakcjach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Podczas OTWARTYCH PRACOWNI będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, zielarstwa, podglądnąć pracę z drewnie i innych tradycyjne techniki rękodzielnicze.

Ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem epidemiologicznym, forma warsztatów, jak również harmonogram mogą ulec zmianom. Będziemy o tym na bieżąco informować.

Projekt Szlak Rzemiosła powstał po to, by pokazać współczesnych twórców ludowych, osoby, trudniące się tradycyjnym rzemiosłem. Dzięki Szlakowi można poznać twórców, dla których rzemiosło to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja. Projekt przygotowano z myślą o turystach, chcących na mapie Małopolski odnaleźć zapomniane już zawody i tradycje oraz odkryć je na nowo.

Dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu EtnoPolska 2020.

Opr. Rafał Kmak
źródło: organizator

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź