miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szukasz żywego drzewka na święta? Wkrótce rusza sprzedaż

1 776

Powoli zaczyna się ruch w branży żywymi drzewkami świątecznymi. Nadleśnictwa w Beskidzie Sądeckim szykują się do ich sprzedaży. Choinkami handlują już duże sieci budowlane. Warto dodać, że w najbliższy weekend będzie je można również zdobyć na podwórzu Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Sączu. Grupa Wyznaczamy Nowe Kierunki w ramach II Jarmarku Świątecznego planuje tam sprzedaż drzewek wspólnie z nadleśnictwem Nawojowa. Impreza rozpocznie się już w piątek, 9 grudnia. 

Czytaj również: Formalności stało się za dość! MMC Brainvill warte 112 milionów – poszło za 13,9 mln złotych

 

Natomiast w Nawojowej sprzedaż drzewek ruszy 20 grudnia. Z drzewostanu wybrano 500 świerków i jodeł. Ceny będą takie same, jak przed rokiem – zapowiada nadleśniczy nadleśnictwa Nawojowa Wojciech Kurzeja. – Choinka do 1,5 metra będzie kosztowała 30 zł, a choinka, która ma 3 i pół metra 40 zł. Cena nie jest wygórowana. Liczymy na to, że te 480 choinek, które nadleśnictwo przygotuje w najbliższym czasie, będą szły, jak świeże bułeczki – informuje. 15 grudnia, drzewka planuje zacząć sprzedawać nadleśnictwo Stary Sącz. 

Leśnicy przypominają: nielegalne wycinanie choinek, czy gałęzi jedliny, będzie surowo ścigane. W lasach pojawi się więcej patroli straży leśnej wspieranej przez policję i straż graniczą. Przyłapanym na nielegalnej wycince grozi mandat w wysokości 500 zł lub wniosek o ukaranie do sądu.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Monia pisze

    jako postęp ekologiczny żywe drzewka będą miały ucięte korzenie żeby jak uschnie to ją spalić albo wywalić na śmietnik zamiast posadzić żeby rosło dalej.. Pomysł godny samego pisu

Zostaw odpowiedź