miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szynobus będzie kursował także w soboty!

0 949

Dzisiaj o godzinie 10:00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem zastępcy prezydenta miasta Wojciecha Piecha oraz wiceprezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Nowym Sączu, Anny Sokołowskiej. Spotkanie dotyczyło nowego rozkładu jazdy szynobusu, który będzie kursował także w soboty.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Prezydent Ryszard Nowak otrzymał wyróżnienie „Samorządowiec 20-lecia”

 

Zmiany w rozkładzie jazdy wejdą w życie od 3 listopada. Szczegóły zmian nadchodzących w rozkładzie jazdy, przybliżył Wojciech Piech.

– Pasażerowie szynobusu potwierdzają zainteresowanie tą formą przemieszczania się. Często pytam ich, czy po ukończeniu nowego mostu heleńskiego, będą nadal czuli potrzebę korzystania z tej formy lokomocji. Deklarują, że ich opinia w tej sprawie nie ulegnie zmianie, więc jestem gorącym zwolennikiem rozszerzania oferty możliwych połączeń, które oferuje wspomniana opcja transportu – powiedział Wojciech Piech.

 

 

 – Do tej pory nie dysponowaliśmy odpowiednim budżetem, który dawałby możliwość realizacji tego kursu, jednak zdołaliśmy zgromadzić pewne środki do sfinansowania dodatkowych kursów sobotnich. Kwota opiewa na 10 tys. złotych i pochodzi z budżetu MPK – kontynuował zastępca prezydenta miasta.

– Uruchomiliśmy to połączenie również na prośbę pana Rafała Kmaka, kandydata na Wójta Gminy Chełmiec, który po licznych rozmowach z mieszkańcami przekazał nam istotny problem, z jakim boryka się społeczność Chełmca i okolicznych miejscowości – dodaje Wojciech Piech.  

Szynobusowe połączenie, które ruszyło w maju tego roku, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem pasażerów. Pierwszy sobotni kurs na trasie Nowy Sącz – Chełmiec, ruszy 3 listopada o godzinie 6:15.

 

Marcin Cięciwa

Fot.: Marcin Cięciwa

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź