miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

“Szynobus” przejdzie do historii? Negocjacje trwają!

2 609

Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu kursy popularnego “szynobusu” zostają zlikwidowane. – W związku z zakończeniem budowy nowego mostu na rzece Dunajec od dnia 16 maja 2019 r. (czwartek) szynobus nie będzie kursował – czytamy w komunikacie. 

Czytaj również: „Szynobus” odejdzie do historii?

Powody decyzji nie są ostatecznie znane. Popularna przeprawa przez Dunajec została zainicjowana przez poprzednią ekipę rządzącą w Ratuszu. Była to odpowiedź na zapotrzebowanie mieszkańców osiedla Helena w związku z budową nowego mostu “heleńskiego”. Kursy pojazdu trakcyjnego EN57-840rb rozpoczęły się 8 maja 2018 r. Z szybkiego połączenia korzystało kilka tysięcy osób dziennie. Byli to głównie mieszkańcy osiedla Helena oraz Gminy Chełmiec. Historia komunikacyjnej alternatywy – KLIK

 

 

Czy to koniec dobrej alternatywy dla mieszkańców Nowego Sącza i Sądecczyzny? Okazuje się, że nie. Według nieoficjalnych informacji do jakich udało nam się dotrzeć trwają negocjacje z PKP PLK związane z próbą uruchomienia w przyszłości połączenia komunikacyjnego od miejscowości Marcinkowice (gm. Chełmiec) do stacji kolejowej PKP Dworzec Główny w Nowym Sączu. Planuje się uruchomić między 8, a 12 kursów. Ostatecznie wszystko zależeć będzie od finansów oraz… mieszkańców. Do sprawy wrócimy.

Rafał Kmak
fot. archiwum miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Sądeczok :) pisze

    Bardzo dobry pomysł!

  2. Agnieszka Bocheńska pisze

    Ktoś już kiedyś o takim połączeniu mówił. W kampanii o ile się nie mylę… na wójta Chełmca – poprawcie mnie jak się mylę

Zostaw odpowiedź