miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Szynobus w Nowym Sączu [ROZKŁAD JAZDY]

0 7 739

Już jutro 7 maja zostanie zamknięty Most Heleński. W tym czasie w ramach komunikacji zastępczej będzie kurować szynobus pomiędzy stacjami Nowy Sącz Dworzec Główny a Nowy Sącz Chełmiec. Do jego kursów zostały dopasowane przejazdy autobusów MPK z dwóch podmiejskich linii 33 i 34.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Maturzyści śpią w hotelach! Boją się komunikacyjnego armageddonu

 

Szynobus po raz pierwszy na tory wyjechał 2 maja. Natomiast od poniedziałku 7 maja będzie kursować regularnie w robocze od poniedziałku do piątku od 05:50 do 18:55. W sumie wykona on trzydzieści kursów (tam i z powrotem), a jego odjazdy są skoordynowane z liniami 33 i 34 umożliwiając przesiadkę. Co więcej, dalsze komunikacja na terenie miasta Nowego Sącza możliwa poprzez przystanek autobusowy przy ulicy Kościuszki przez, który przebiega 26 linii komunikacyjnych a odległość przystanku Kolejowego N. Sącz Miasto do przystanku autobusowego przy ul. Kościuszki to 150 m. Przypominamy, że przejazd szynobusem jest bezpłatny!

Rozkład jazdy szynobusu ważny od 10 maja:

 

Więcej: Nowy Sącz: Szynobus już kursuje! [ZDJĘCIA, WIDEO]

 

Rozkład jazdy szynobusu Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro:

Rozkład pd 21 maja do 9 czerwca na linii Nowy Sącz – Stary Sącz
Rozkład jazdy od 10 czerwca do 8 grudnia na linii Nowy Sącz – Stary Sącz – Rytro

 

Kursy autobusów skoordynowanych z szynobusem:

Linia 33 – kurs z Nowego Sącza z godz. 4:45 będzie wykonywany objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką i dalej własną trasą. Natomiast kurs z godz. 13:05 będzie wykonywany objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Jagodową, Dunajcową, Krakowską i dalej własną trasą.
Pozostałe kursy do Olszany będą wykonywane z przystanku Krakowska Stacja PKP po przyjeździe szynobusu z Nowy Sącz Miasto.
Kursy z Olszany z godz: 5:35, 6:50, 8:45, 16:10 będą skrócone do przystanku Krakowska Stacja PKP (z pominięciem przystanku przy ulicy Papieskiej – przejazd ul. Starowiejską) z przesiadką na szynobus.
Kursy z Olszany z godz. 7:35, 14:40 i 19:05 będą wykonywane objazdem przez ul. Starowiejską, Krakowską, Marcinkowicką, Obwodnicę Północną, Tarnowską i dalej własną trasą.

Linia 34 – w dni robocze kursy z Nowego Sącza do Podegrodzia, Mokrej Wsi z godz. 5:05, 6:15, 19:15 i 21:35 będą wykonywane objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką i dalej własną trasą.
Natomiast kursy z godz. 12:20 i 13:10 będą wykonywane objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Jagodową, Dunajcową, Krakowską i dalej własną trasą. Pozostałe kursy będą do Podegrodzia , Mokrej Wsi będą wykonywane z przystanku Krakowska Stacja PKP po przyjeździe szynobusu z Nowy Sącz Miasto.
Kursy z godz: 8:00 i 20:05 (Mokra Wieś) oraz 18:20 i 22:20 (Podegrodzie) będą wykonywane objazdem przez ul. Starowiejską, Krakowską, Marcinkowicką, Obwodnicę Północną, Tarnowską i dalej własną trasą.
Pozostałe kursy z Mokrej Wsi, Podegrodzia będą skrócone do przystanku Krakowska Stacja PKP (z pominięciem przystanku przy ulicy Papieskiej – przejazd ul. Starowiejską) z przesiadką na szynobus.
W Soboty, Niedziele i święta linia 34 w kierunku Podegrodzia będzie kursować objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką i dalej własną trasą. Powrót przez ul. Starowiejską, Krakowską, Marcinkowicką, Obwodnicę Północną, Tarnowską i dalej własną trasą.

Bilety zakupione na przejazd linią nr 33 i 34 upoważniają do kontynuacji podróży po trasie przejazdu tych linii (Kościuszki – Dworzec, Dworzec – Długosza Planty).

Zmiany w kursowaniu autobusów w związku z zamknięciem mostu obejmują także linii numer 41, 42, 44 oraz 102.

Kursy linii nr 41 zostaną skrócone do Rynku i wszystkie kursy będą wykonywane w relacji: Os. Gorzków – Rynek. Czasy odjazdów z przystanków pozostają niezmienione.
Rozwiązanie to pozwoli również utrzymać punktualność na odcinku pomiędzy Rynkiem a osiedlem Gorzków, na który przypada 70% ruchu pasażerskiego.

Linia 42 kursowała będzie ze zwiększoną częstotliwością objazdem przez obwodnicę północną, zapewniając bezpośrednie połączenie pomiędzy prawo a lewobrzeżną częścią miasta.
Trasa objazdu: Dworzec, Aleja Batorego, Aleja Wolności, Długosza, Rynek, Tarnowska, Obwodnica Północna, Marcinkowicka, Jagodowa, Dunajcowa, Dunajcowa pętla, Krakowska, Marcinkowicka, Obwodnica Północna, Tarnowska, Kazimierza Wielkiego, Kościuszki, Jagiellońska, Aleja Wolności, Aleja Batorego, Dworzec.

Trasa linii 44 zostanie skrócona do ul. Tarnowskiej podczas I etapu prac (bez zamknięcia skrzyżowań). Później trasa linii zostanie skrócona do przystanku Paderewskiego – Tarnowska. Powrót rozpoczyna z przystanku na ul. Dojazdowej, omijając przystanek Paderewskiego-Tarnowska.

Linia 102 kursować będzie objazdem przez ul. Tarnowską, Obwodnicę Północną, Marcinkowicką, Jagodową do przystanku Dunajcowa pętla. Powrót tą samą trasą.

 

Opr. MK
Źródło: MPK w Nowym Sączu
Fot.: Marek Jaśkiwicz (archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź