miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Teatralia odbyły się na płycie sądeckiego rynku [ZDJĘCIA]

0 136

Już po raz dziewiąty Pałac Młodzieży w Nowym Sączu zorganizował Sądeckie Spotkania Artystyczne „Teatralia”. W tym roku w przeglądzie wzięło udział dwanaście grup teatralnych, które mogły zaprezentować się na sądeckim rynku.

 

Czytaj również: Na sądeckim rynku odbyło się wielkie rodzinne rysowanie [ZDJĘCIA]

 

– Teatralia to forma teatru w plenerze. Przegląd skierowany jest do grup teatralnych z przedszkoli, szkół podstawowych oraz różnych ośrodków działających na terenie Nowego Sącza. Głównym celem imprezy jest popularyzacja teatru słowa z wykorzystaniem elementów małych scenicznych, stroju, gry teatralnej i rekwizytu. Wszyscy uczestnicy otrzymują słodkie upominki oraz dyplomy. Nie ma wygranych ani przegranych. Dla grup teatralnych przygotowane zostały pamiątkowe puchary – powiedziała Anna Łukasik, pomysłodawca i koordynator Sądeckich Spotkań Artystycznych „Teatralia”.

Honorowy patronat nad Sądeckimi Spotkaniami Artystycznymi „Teatralia” objął Ryszard Nowak – prezydent miasta Nowego Sącza. Organizatorkami imprezy na sądeckim rynku (od początku) są: Lidia Kowalczyk i Anna Łukasik z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.