miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragiczna droga do remontu! Broniewskiego doczeka się modernizacji?

3 1 099

Ulica Broniewskiego w Nowym Sączui zostanie wyremontowana. Przebudowany zostanie odcinek o długości ponad 600 metrów. W zakres przebudowy wchodzi kompletna wymiana nawierzchni: jezdni, chodników, zatok postojowych i zatok autobusowych wraz z krawężnikami i obrzeżami. Przybędzie również kilka nowych miejsc parkingowych.

 

Czytaj również: Wyłączą prąd, nawet na 8 godzin! [Harmonogram prac] – KLIK

 

– Ulica Broniewskiego to dla mnie wyjątkowe miejsce, ponieważ jestem absolwentem Szkoły Podstawowej nr 18, a moje dzieci chodziły do przedszkola, które znajduje się przy tej ulicy – mówił prezydent Ludomir Handzel. – Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z radnymi to miejsce zmieni swoje oblicze.

 

Na moją prośbę premier Mateusz Morawiecki przyznał dodatkowy milion złotych na remont ul. Broniewskiego i Wiśniowieckiego w nowym Sączu – informowała kilka tygodni temu na swoim profilu FB radna Ilona Orzeł. – Dodatkowo na moją prośbę Premier podniósł dofinansowanie remontu ulicy Broniewskiego z 50 do 70%. Oznacza to, że wkład własny miasta zmniejszy się o 950 tysięcy złotych.

 

 

 

O remont ulicy zabiegano od lat. Dodatkowo powstanie tam 88 nowych miejsc postojowych. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie ulic Broniewskiego, Barska, Paderewskiego. Istniejące skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną zostanie zastąpione rondem.

Zdecydowanej poprawie ulegnie bezpieczeństwo pieszych przez wykonanie nowoczesnego doświetlenia przejść dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ulicami Okulickiego i Batalionów Chłopskich oraz na wlocie do ulicy Lwowskiej, a także dwóch przejść w rejonie szkół. Do nowej geometrii ronda zostanie również dostosowane oświetlenie uliczne. Termin zakończenia prac ustalono na grudzień 2020 roku.

Rafał Kmak
fot. UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. xyz pisze

  O ile czytałam w mediach to remont ulicy Broniewskiego jest zasługą pani radnej Orzeł,ale jak widzę to pełnię zasług przypisują już sobie pan prezydent,jego zastępca i radni opozycyjni.

 2. keisyr pisze

  Nowy Sącz coraz blizej wsi !!! Kolejny bandytyzm Handzla !!!
  Niszczone jest kilkupasmowe, przepustowe skrzyzowanie z sygnalizacją świetlną Barska-Paderewskiego-Broniewskiego (które niedawno Handzel remontował przy okazji remonu ulicy Barskiej) !!!
  Powstaje wiejskie, ciasne o jednym pasie ruchu minirondo !!! To minirondo już całkowicie zatka samochodami tę część Nowego Sącza !!! Uniemozliwi tez organizowanie korytarzy życia !!!
  Handzel to dziad bez pieniedzy, więc nie stać go na utrzymanie sygnalizacji świetlnej !!! Buduje wiejskie skrzyzowanie w mieście, a kierowców niech szlag trafi !!!

  1. Piotr pisze

   Jakie wielopasmowe, byłeś tam kiedykolwiek? Zwykle skrzyżowanie o niskim ruchu, rondo się sprawdzi znakomicie.

Zostaw odpowiedź