miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trudne, czy łatwe? Sądeccy gimnazjaliści już po pierwszych testach! [ZDJĘCIA]

0 1 247

W środę (18 kwietnia) rozpoczęły się w całej Polsce egzaminy gimnazjalne. W gimnazjach na terenie miasta Nowego Sącza uczniowie od rana wypełniają testy. O godz. 9:00 pisali egzamin z historii oraz wiedzy o społeczeństwie, a następnie z języka polskiego.

 

Czytaj również: Tarcza Herbowa dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Sączu

 

– Mam nadzieję, że nie zrobiłem zbyt wielu błędów na teście z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Zaraz wchodzimy na egzamin z języka polskiego i mam tylko nadzieję, że nie będzie charakterystyki – powiedział Łukasz z Gimnazjum Nr 11 w Nowym Sączu.

W dniu 18 kwietnia uczniowie przystępują do egzaminów z części humanistycznej. O godz. 9:00 gimnazjaliści zmierzyli się z pytaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie.

– Uważam, że jeżeli ktoś przykładał się do nauki przez trzy lata, to na pewno nie miał problemów z rozwiązaniem testu. Nie było takie trudne dla mnie. Jedyny problem był z Katedrą Notre Dame w Paryżu, ponieważ trzeba było wybrać odpowiedni styl: gotycki lub romański. Gotycki charakteryzuje się strzelistymi wieżami, a ona miała takie płaskie i to zmyliło mnie i zaznaczyłem gotycki, a okazuje się, że poprawną odpowiedzią był romański – powiedział Szymon z Gimnazjum Nr 11 im. Adama Mickiewicza w Nowym Sączu.

Pytania egzaminacyjne z historii i wiedzy o społeczeństwie dla jednych były trudne, a dla innych wręcz przeciwnie. W czwartek (19 kwietnia) gimnazjaliści zmierzą się z częścią matematyczno-przyrodniczą, natomiast w piątek (20 kwietnia) z egzaminem z języka obcego.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź