miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trwają prace przygotowawcze przed montażem konstrukcji nowego Mostu Heleńskiego [ZDJĘCIA]

1 1 346

Ostatni etap przebudowy mostu na rzece Dunajec w Nowym Sączu dobiega końca. Pracownicy przygotowują platformy technologiczne pod wykonywanie podpór tymczasowych, a w najbliższym czasie zostaną dostarczone elementy konstrukcji stalowej nowego Mostu Heleńskiego.

 

Czytaj również: Stary Most Heleński wkrótce zniknie z mapy Nowego Sącza [ZDJĘCIA]

 

Prawdopodobnie pod koniec czerwca rozpocznie się montaż gotowej konstrukcji stalowej nowego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu. Obecnie trwa budowa przyczółków na obu brzegach rzeki i równocześnie odbywa się wiercenie otworów pod pale. Wykonanie tych prac pozwoli na prawidłowe osadzenie nowego filaru Mostu Heleńskiego.

Zdecydowana większość prac prowadzona jest w korycie rzeki Dunajec i dlatego najważniejsze w tej chwili jest, aby nie było dużych opadów deszczu, gdyż poziom wód będzie się wówczas gwałtownie podnosił. Wpłynie to na wstrzymanie kluczowych robót.

Po stronie dzielnicy Helena w Nowym Sączu wybudowane zostaną dwa duże ekrany akustyczne. W tym momencie pracownicy przygotowują teren pod ich wykonanie.

Zgodnie z założeniami, w lipcu rozpocznie się budowa nowego ronda pod ruinami zamku.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. witek pisze

    a ja sie pytam po co zostały te filary? i jeszcze dla czego łysy z naszych sadeczan pieniedzy sponsoruje wsiokom z chełmca darmowy szynobus ? nie dość że płacą najmniej za media to my im jeszcze mamy szynobus sponsorować? dla nich to po 5 zł bilet w jedna strone

Zostaw odpowiedź