miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trzy kuchnie w internatach do likwidacji! Od 1 września catering dla 200 uczniów

1 599

Władze Nowego Sącza szukają oszczędności w oświacie i zamierzają zlikwidować kuchnie w trzech miejskich internetach. Korzysta z nich około 200 uczniów i zdaniem prezydenta utrzymanie kuchni jest nieekonomiczne. Planuje, że od 1 września do placówek wyżywienie ma być dostarczane w formie cateringu. Z taką polityką nie zgadza się przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk. W tej sprawie zorganizowała dzisiaj (15 kwietnia) konferencję prasową.

 

Czytaj również: Sądeczanin, marszałek Kozłowski z wizytą u prezydenta Polski Andrzeja Dudy

 

To nie jest najlepsze rozwiązanie. Czy powinniśmy oszczędzać na dzieciach i ich spokojnym chodzeniu do szkoły? One wiedzą, że potem mają ciepły posiłek, jak wracają. Rozmawiałam z osobami, które po szkole mają dodatkowe zajęcia. Przychodzą o różnych godzinach, mają zabezpieczony posiłek. Jak była kuchnia, ciepła zupa była wydawana o różnych godzinach. Teraz catering będzie przyjeżdżał o jednej godzinie, czy może zrobimy kilka godzin cateringu? – uważa Iwona Mularczyk, przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza.

Do Rady Miasta wpłynęła petycją podpisana przez rodziców 17 z uczniów, by nie likwidować kuchni. Jednak decyzja już zapadła. Jak tłumaczy Magdalena Majka, zastępca prezydenta Nowego Sącza, obecnie miasto ponosi duże koszty związane z funkcjonowaniem kuchni, a uczniowie z nich nie korzystają, czytamy na stronie Radia Kraków.

 

 

Zakładamy, że pandemia kiedyś się skończy. Mamy nadzieję, że od września wszystko będzie działało normalnie. Nie wiemy jednak, co będzie dalej. W przyszłości mogą się zdarzyć sytuacje, w których z jakichś powodów nie będą uczniowie mogli korzystać ze szkół i internatów. My wtedy nie możemy w żaden sposób zareagować, żeby ograniczyć koszty – mówi.

Jak dodaje Majka, dyrektorzy internatów sami wybiorą firmy cateringowe, które będą dostarczać posiłki uczniom.

Źródło: Radio Kraków
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Anonim pisze

    Handzel to nędzarz bez pieniędzy dlatego chce likwidować co się tylko da w Nowym Sączu !
    Usunąć nędzarza z Ratusza !!!
    Ratować Nowy Sącz !!!

Zostaw odpowiedź