miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trzy pytania do Sądeckiej Władzy [Felieton]

2 912

Większość Czytelników określa nas mianem świń, padalców i innych tego typu zwierząt. Niektórzy idąc krok dalej poddają pod wątpliwość prowadzenie się naszych matek, lub też przyrównują nas do jednego, jakże istotnego atrybutu męskości. Oczywiście trudno im się dziwić, w końcu powszechnie wiadomo, że miłość wyrażana jest często w niezwykle ekspresyjnej formie i każdy na swój sposób oddaje uwielbienie do kochanej osoby – w tym przypadku do miłościwie nam panującego prezydenta Ludomira Handzla.

 

Czytaj również: Farsa i szopka, czyli głos Koalicji Nowosądeckiej [Felieton]

 

Niemniej jednak znajdują się wśród naszych Czytelników także tacy (oczywiście nie wątpimy, iż stanowią oni jedynie margines wątpiących w nieomylność naszego przywódcy), którzy proszą nas w swojej dociekliwości o podejmowanie tematów lub zadawanie pytań z gatunku upierdliwych. W ich imieniu dziś takich pytań postawimy aż trzy, za co z góry sądeckie władze najmocniej przepraszamy.

Chcielibyśmy się dowiedzieć, cóż to za wykopaliska odbywały się ostatnimi czasy na terenie Spółki Nova. Mniemamy, że nie było to tworzenie nowych stanowisk archeologicznych, dzielnie kierowaną przez mecenasa Suwałę – spółkę SARR. To zupełnie innego rodzaje SKARBY zostały tam wykopane przez instytucje, które także posługują się literowymi skrótami. Chętnie poznamy odpowiedź na pytanie, co odkryto, a jeszcze chętniej co i kto wcześniej tam zakopał?

Drugie pytanie dotyczy kwestii z zakresu bieżącej lokalnej polityki. Nasi Czytelnicy chcieliby wiedzieć, czy istnieje jakieś powiazanie pomiędzy jednym z inicjatorów Komitetu Referendalnego, stawiającego sobie za cel odwołanie Rady Miasta z prominentnym urzędnikiem miejskim, który to urzędnik (a dokładniej urzędniczka) startowała w wyborach prezydenckich, a następnie w zamian za poparcie Ludomira Handzla przed drugą turą uzyskała po zwycięstwie tego ostatniego eksponowane stanowiska dyrektora sądeckiej oświaty. Czy jest to czysta zbieżność nazwisk, czy istnieją jednak powiazania rodzinnie pomiędzy tymi dwoma osobami?

Oczywiście wśród pytań od naszych Czytelników nie mogło zabraknąć tych odnoszących się do Sandecji. Jakże by inaczej. Ostatnio nasz ulubieniec wiceprezydent Bochenek stwierdził, że środki finansowe na budowę stadionu są już zabezpieczone (w formie kredytu), ale ponieważ pieniądze lubią ciszę nic więcej w tej sprawie nie powie. Otóż drogi panie wiceprezydencie. Pieniądze i owszem lubią ciszę, lecz prywatne, a nie publiczne. A te, którymi chcecie zapłacić za budowę stadionu są jak najbardziej nas wszystkich, sadeckich podatników. Stąd też pytanie. Kto zabezpieczy udzielenie tego kredytu? Czy będzie to prezydent Handzel, który poręczy go własnym majątkiem, czy może wystarczą piękne oczy prezes Maśko? Chcieliśmy tylko przypomnieć iż sądeckie władze zapewniały, że na ten cel nie zostaną wydane pieniądze z budżetu Miasta. Rozumiemy więc, że Nowy Sącz nie będzie też poręczał tego kredytu (bo w przeciwnym razie byłoby to zobowiązanie, jak najbardziej Miasta). Wiec kto to zrobi?

Mamy cichą nadzieję, że te proste trzy pytania doczekają się równie prostych odpowiedzi, a nie tylko wymownej ciszy, tak jak miało to miejsce w przypadku naszych wątpliwości odnoszących się do mającego się odbyć w tym roku, a przełożonego (podobno o rok) Sądeckiej Jesieni Kulturalnej.

Dr Hyde & Mr Jekyll
fot. pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Jeszcze raz przypominam kim jest Handzel
  To człowiek należący do warstwy plebsu, psychopata i dziad bez pieniędzy. Na dodatek jest chamowaty
  Jako psychopata Handzel dba tylko z zabezpieczenie własnych interesów i interesów swojej mafii tzw. KN
  Pytanie: jak taki psychopata i dziad bez pieniędzy został Prezydentem Nowego Sącza ?
  Odpowiedź: Handzel w czasie kampanii wyborczej kłamał i składał fałszywe obietnice. Na te kłamstwa dał się nabrać sądecki plebs i zagłosował na Handzla
  Pytanie: Kim są wyborcy Handzla ?
  Odpowiedź: To głównie sądecki plebs, czyli bezrobotni, szara strefa, kombinatorzy, żule, menele, żyjący z zasiłków, więźniowie, kibole itp.
  Pytanie: Ile dzisiaj ma poparcia Handzel ?
  Odpowiedź: Około 15 % Dzisiaj nawet większość tego plebsu co głosowało na Handzla odwróciło się od niego. Dzisiaj Handzla popiera tylko jego mafia tzw KN. Dlatego do referendum w sprawie odwołania Rady Miasta nie dojdzie, bo ono pokazałoby to znikome poparcie dla Handzla
  Pytanie: Sandecja ?
  Odpowiedź: To jedno wielkie oszustwo Handzla. Tak jak ożywienie Starówki Miasta, odbudowa Zamku, wybudowanie bulwarów nad Kamienicą, zagospodarowanie Starej Sandecji, nocna i weekendowa bezpłatna pomoc lekarska, drastyczne obniżenie cen za ciepło, wodę i śmieci, Sandecja w ekstraklasie, dworzec multimodalny, most południowy, rozwój oświaty itp
  Handzel wybudował co prawda basen, który ma….. 3 tory pływackie !
  Łajno Handzla zupełnie zatrzymało rozwój Nowego Sącza, a nawet częściowo jego funkcjonowanie
  Handzel nie wybudował:
  – żadnej szkoły
  – żadnego przedszkola
  – żadnej przychodni zdrowia
  – żadnego szpitala
  – ani jednego osiedla mieszkaniowego
  – żadnej ulicy, mostu, estakady, przejścia podziemnego i naziemnego
  – żadnego obiektu kultury, sportu i rozrywki
  – żadnego obiektu sportowego
  Handzel nie powiększył o ani jeden pas ruchu drogi dojazdowe do miasta
  Handzel nie pozyskał ani jedno miejsce pracy
  Handzel nie powiększył o ani jeden pas ruchu skrzyżowań w mieście
  Co zatem Handzel zrobił w mieście ?
  – zniszczył całkowicie sport w Nowym Sączu na poziomie seniorów
  – zniszczył kulturę w mieście, gdzie ta musiała emigrować do Starego Sącza
  – próbował handlować gruntami
  – próbował likwidować szkoły i inne instytucje
  – trzyma zarazę nietoperzy w mieście
  – tworzy zagrożenie życia, zdrowia i utratę mienia na skrzyżowaniach Nowego Sącza poprzez brak sygnalizacji świetlnych
  – stworzył miasto o największym zanieczyszczeniu i przestępczości
  itp

  1. Ludomir pisze

   👏👏👏👏👏👏👏

Zostaw odpowiedź