miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tymczasowa przeprawa na Kamienicy obejmie jedynie koszty bezpośrednie! Żołnierze czekają tylko na uzgodnienia formalno-prawne

0 1 219

Poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk interweniował w Ministerstwie Obrony Narodowej (MON) w sprawie budowy tymczasowej przeprawy (mostu DMS-65) na rzece Kamienica w Nowym Sączu. Przypomnijmy, w czerwcu tego roku wyłączono most z użytku osób pieszych i ruchu samochodowego. Trwają prace związane z przygotowaniem terenu dla wojska. Sekretarz Stanu w MON Wojciech Skurkiewicz poinformował, że usługa zostanie zrealizowana, a koszty związane będą jedynie z obsługą bezpośrednią. Wszystko za sprawą doskonalenia umiejętności żołnierzy 2. pułku inżynieryjnego z Inowrocławia przy stawianiu tego typu konstrukcji. 

 

Czytaj również: Mocny spadek zakażonych koronawirusem w Nowym Sączu. Na Sądecczyźnie przybyło kilka przypadków [Raport 20.09.2020]

 

Odpowiadając, z upoważnienia Ministra Obrony Narodowej, na wystąpienie Pana Posła na Sejm RP Arkadiusza Mularczyka w sprawie zamknięcia mostu w Nowym Sączu i budowy tymczasowej przeprawy przez wojsko, uprzejmie informuję, że … wyraziłem zgodę na wykonanie specjalistycznej usługi wojskowej przez Wojskową Jednostkę Odbudowy wydzieloną z 2. pułku inżynieryjnego z Inowrocławia w zakresie transportu i montażu/ demontażu konstrukcji drogowego mostu składanego DMS-65, pozyskanego przez inwestora z zasobów Agencji Rezerw Materiałowych. 

Specjalistyczna usługa wojskowa zostanie zrealizowana odpłatnie, po zawarciu przez strony umowy cywilnoprawnej oraz po pozyskaniu przez inwestora konstrukcji mostu DMS-65 z Agencji Rezerw Materiałowych i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń formalno-prawnych. 

Z uwagi na fakt, że realizacja zadania umożliwi doskonalenie umiejętności żołnierzy w obsłudze sprzętu specjalistycznego, specjalistyczna usługa wojskowa zostanie objęta częściową odpłatnością obejmującą tylko koszty bezpośrednie.

Most na rzece Kamienica będzie posiadał dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. Zgodnie z planami powinien zostać udostępniony do ruchu pod koniec października tego roku i działać do końca przyszłego roku. W tym czasie ma być budowana stała przeprawa.

Most w ciągu ul. Kamiennej (droga powiatowa nr 1576K) jest nieczynny od 22 czerwca tego roku z powodu uszkodzenia elementów nośnych jego konstrukcji przez wezbrane wody rzeki Kamienica.

Rafał Kmak
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź