miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uczniowie budowlanki promują akcję Krew za krew

2 897

Młodzież z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu organizuje akcję krwiodawstwa na nowosądeckim rynku. Już już jutro (15 września) z inicjatywy uczniów budowlanki przed ratuszem zaparkuje krwio-bus.

 

Czytaj również: Festiwalu rockowy „Muzyka dla Wszystkich” rozstrzygnięty

 

To zwieńczenie projektu “Krew za krew”, który ma promować oddawanie tego cennego daru zwłaszcza wśród młodzieży – mówiły uczennice Sara Górowska i Karolina Basta podczas konferencji prasowej. – Każda kropla może uratować człowieka – dodały. – Chcemy głównie zaprosić do udziału młodzież, by ci ludzie zrozumieli, jak ważne jest oddawanie krwi i jak możemy pomóc drugiemu człowiekowi – dodaje w rozmowie z Radiem Kraków Kinga Gruza nauczycielka z Zespołu Szkół Budowlanych w Nowym Sączu.

Akcję krwiodawstwa wspiera Starosądecki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK z jego prezesem na czele – Andrzejem Lisem, światowym rekordzistą w ilości oddanej krwi. Lis już w grudniu bieżącego roku planuje oddać 100 litrów krwi, dzięki czemu pobije kolejny rekord Guinnessa. 

W akcję zaangażował się również Patryk Wicher, poseł na Sejm RP.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Uwaga mieszkańcy Nowego Sącza i turyści !
  Handzel zamknął ostatnią publiczną toaletę w centrum Nowego Sącza !
  Dlatego jak wam sie nagle zachce, to oddawajcie mocz i wydalajcie kał pod Ratuszem !
  Ewentualnie możecie się załatwiać na obskurnych, z rozbitymi szybami przystankach komunikacji miejskiej Handzla, które bardziej przypominają szalety !

  1. qwerty pisze

   nie wszyscy mają przepełnione szambo jak ty i nie muszą jeździć do sącza za potrzebami fizjologicznymi..

Zostaw odpowiedź