miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Udało się zebrać 725 litrów krwi na 725 lat Nowego Sącza!

0 923

Grupa „My Kochamy Nowy Sącz” wraz z innymi stowarzyszeniami zorganizowała akcję społeczną pn. „725 litrów krwi na 725 lat Nowego Sącza”. Kampania trwała od ubiegłego roku, kiedy to miasto obchodziło jubileusz lokacji. Udało się zrealizować zamierzony plan.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 50 mobilnych czujników antysmogowych! Gadżet czy realne rozwiązanie problemu jakości powietrza?

 

– Akcję „725 litrów krwi na 725 lat Nowego Sącza” rozpoczęliśmy rok temu i dzisiaj, po długim czasie, razem z przyjaciółmi oraz pomysłodawcami chcę powiedzieć, że mamy za co dziękować. Udało się, 725 litrów krwi „pękło”. Dziękuję stacji krwiodawstwa i wszystkim ludziom dobrej woli: funkcjonariuszom różnych służb, obywatelom miasta, uczniom za to, że oddaliście to, co jest najcenniejsze dla życia drugiego człowieka. Mam nadzieję, że dzięki kampanii uratowaliśmy bardzo dużo osób. To nie koniec. Zdecydowaliśmy, że akcję krwiodawstwa przekształcamy w akcję stałą. Będziemy promować krwiodawstwo w naszym regionie dłużej i to będzie jednym z głównych naszych celów – powiedział Patryk Wicher, który współtworzy nieformalną grupę „My Kochamy Nowy Sącz”.

We wtorek (29 stycznia) o godz. 17:00 w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” przy ul. Długosza w Nowym Sączu odbędzie się I Sądecka Gala Krwiodawstwa, na której organizatorzy kampanii społecznej pn. „725 litrów krwi na 725 lat Nowego Sącza” podziękują wszystkim osobom, które uczestniczyły w tym jakże wspaniałym przedsięwzięciu.

– Bardzo dziękuję tym osobom, które nie mogą oddawać krwi ze względów zdrowotnych, ale promują krwiodawstwo. O nich się zapomina. Jesteście bohaterami – dodał Patryk Wicher.

Podczas I Sądeckiej Gali Krwiodawstwa w MCK „Sokół” trzydzieści osób otrzyma nagrody. Wydarzenie uświetni występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, która powtórzy część szlagierów z Koncertu Noworocznego. Wejście na imprezę jest całkowicie bezpłatne.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź