miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Udogodnienia dla niepełnosprawnych w Muzeum Okręgowym

0 787

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu jest jeszcze bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym. W ostatnich miesiącach w jego oddziałach pojawiło się wiele udogodnień. Udało się je stworzyć, dzięki pieniądzom z PFRON.

Czytaj również: Małopolska: przyjęto harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie UE z programu regionalnego

Jeszcze bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Głównie dla osób niedowidzących, niewidomych oraz niesłyszących. Dla takich osób przygotowano specjalne czasowe wystawy, ale też wprowadzono sporo ułatwień w miejscach, gdzie są ekspozycje stałe. To wszystko w ramach projektu „Muzealne spotkania z kulturą i tradycją dla wszystkich”.

Odbyło się siedem wystaw, których otwarcia były tłumaczone na język migowy. Do każdej z wystaw powstał pakiet tekstów łatwych do czytania. W skansenie powstało sześć różnych filmów, które są tłumaczone na język migowy i mają transkrypcję. W miasteczku galicyjskim jest dużo kopii eksponatów, które można dotykać. W gmachu głównym powstały dwie kopie sztandarów, które będzie można zobaczyć z bliska i dotykać – wyjaśnia Daniel Lachor z Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, który koordynował projekt.

Pieniądze na wprowadzenie tych udogodnień muzeum dostało z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Całość kosztowała około 240 tysięcy złotych. Przedsięwzięcie grantowe „Muzealne spotkania z kulturą i tradycją dla wszystkich” jest realizowane w ramach projektu pn. „Kultura bez barier” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach Działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

Źródło: wykluczeni.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź