miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Układają warstwę wierzchnią! Wkrótce otwarcie al. Piłsudskiego

3 837

Prace związane z modernizacją obwodnicy w ciągu drogi krajowej DK75 dobiegają do końca. Na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu układana jest właśnie warstwa wierzchnia – ścieralna asfaltu. Wartość inwestycji to około 5,5 miliona złotych. 2,4 mln pochodzi z rezerwy rządowej. Prace remontowe prowadzone są od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania alei z ul. I Brygady. Wykonana jest nowa nawierzchnia asfaltowa, bezpieczne przejścia dla pieszych oraz nowoczesne oświetlenie. 

 

Czytaj również: W Nowym Sączu instruktorzy nauki jazdy zostali Ambasadorami Bezpieczeństwa [Nagranie]

 

Przypomnijmy, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej, w porozumieniu z ministrem infrastruktury oraz Komisją Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego, podzielił rezerwę „drogową” subwencji ogólnej. W roku 2021 rezerwa wynosi prawie 336 milionów złotych, a środki z niej otrzyma 120 jednostek samorządu terytorialnego. Wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie jest Nowy Sącz. Przyznana kwota to 2 390 100 złotych.

 

 

Kolejne środki dla regionu tym razem z rezerwy subwencji ogólnej przydzielanej przez Ministra Infrastruktury. Remont al. Piłsudskiego, jezdnia lewa w ciągu DK 75 relacji Kraków-Niepołomice-Brzesko-Nowy Sącz-Krzyżówka-Tylicz-Muszynka-granica państwa (Słowacja) ok. 2,39 miliona – informował poseł na Sejm Patryk Wicher. – Dostępność komunikacyjna to jeden z priorytetów dla naszego regionu i rozwoju. Rozwinięta i bezpieczna infrastruktura drogowa jest jednak ważna nie tylko ze względów gospodarczych, wpływa również na poprawę jakości życia mieszkańców. Według informacji uzyskanych w ministerstwie, remont powinien zakończyć się jeszcze w 2021 r. – dodał zadowolony poseł Wicher.

Środki rezerwy subwencji ogólnej przeznacza się na dofinansowanie:

 • inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu;
 • utrzymania rzecznych przepraw promowych o średnim natężeniu ruchu w skali roku powyżej 2000 pojazdów na dobę, wskazanych przez ministra właściwego do spraw transportu – w kwocie nie mniejszej niż w roku bazowym;
 • remontu, utrzymania, ochrony i zarządzania drogami krajowymi i wojewódzkimi w granicach miast na prawach powiatu.

fot.: MZD Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Brawo Rząd PiS !
  Dziękujemy za remont Alei Piłsudskiego w Nowym Saczu !

  Niestety na tych Alejach Handzel uprawia bandytyzm !
  Polega on na tworzeniu przez Handzla zagrożeń utraty życia, zdrowia i mienia kierowców i pasażerów próbujących przejechać przez skrzyżowania:
  Al. Piłsudskiego – 1 Brygady
  Al. Pilsudskiego – Gorzkowska
  Al. Piłsudskiego – Wiśniowieckiego
  Al. Piłsudskiego – Kamienna
  Skrzyżowania te pozbawione są bowiem sygnalizacji świetlnej !

  Kierowcy !
  Zglaszać się do Handzla po odszkodowania za utracony czas stania na skrzyżowaniach, stres, kalectwo i zniszczone pojazdy na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu !

 2. tłusty2000 pisze

  wicher raz przejedzie i zaś koleiny będą…

 3. keisyr ... pisze

  idiotą to jednak trzeba się urodzić – szkoda słów na takie brednie, wstaw może sygnalizację na każdym nawe najmniejszym skrzyżowaniu wtedy ruch z pewnością będzie płynniejszy i kierowcy nie będą tracili czasu w korkach

Zostaw odpowiedź