miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ulica 29 Listopada do remontu! Rząd przyznał 2,5 miliona na inwestycję

1 808

Do sierpnia 2021 roku ma być wyremontowana ulica 29 Listopada w Nowym Sączu. Tak zakłada projekt wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj poinformowano na stronach Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Kwota wsparcia to 2 486 915 złotych, całość inwestycji to 4 973 831,52 zł.

 

Czytaj również: Uwaga! Remont drogi powiatowej, w sobotę ruch zamknięty!

 

Jest decyzja podpisana przez Premiera Mateusza Morawieckiego dot. przyznania z rezerwy Funduszu Dróg Samorządowych dla Nowego Sącza kwoty 2 486 915,00 zł., która zostanie przeznaczona na przebudowę drogi powiatowej 1595K (ul. 29 Listopada) w km 0+032,90 do 0+822,20 km w Nowym Sączu. Kwota ta stanowi 50% dofinansowania zadania. Cała wartość projektu to 4 973 831,52, a okres realizacji zadania to 11.2020-08.2021 – informuje na swoim profilu Facebook przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk.

 

 

Dziękuję Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, Wojewodzie Łukaszowi Kmicie, wicewojewodzie Józef owi Leśniakowi  oraz sądeckim parlamentarzystom PiS za kolejne wsparcie dla naszego Miasta – dodaje przewodnicząca.

Z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowywane są budowy, przebudowy i remonty dróg powiatowych i gminnych, a także zadania obejmujących budowę mostów lokalizowanych w ciągu dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych. Ponadto z Funduszu finansowane są inwestycje na drogach samorządowych, które zostały jednocześnie zaliczone do dróg o znaczeniu obronnym.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
 1. keisyr pisze

  Pani Iwono Mularczyk,
  Niech sie Pani nie podnieca !
  Zaraz Handzel przypisze sobie zasługi że to wyłącznie on remontuje ulicę 29 Listopada w Nowym Sączu, tak jak obiecał mieszkańcom !
  A Pani z rządowymi pieniędzmi będzie znowu w tle !
  Tak było z ulicą Broniewskiego i Archiwum Narodowym w Nowym Sączu !
  Handzel za przywłaszczaniu cudzej własności powinien stanąć przed prokuratorem.
  Tymczasem Pani trzęsie się przed Handzlem ! Jest Pani tchórzem !
  Pani załatwia pieniądze dla Nowego Sącza, a Handzel chwali sie że to jego zasługa !
  W ten sposób Pani nigdy nie zostanie Prezydentem Nowego Sącza !
  Siedzi Pani cicho jak ta mysz pod miotłą !
  Pani Iwono Mularczyk,
  Jeszcze jedno. Dajcie wreszcie kobietom wolność co do decyzji o aborcji ! Przestańcie tak silnie wiązać się z Kościołem ! Uważajcie bo będą wymazywać nazwisko kardynała Dziwisza i ściągać pomniki Jana Pawła II Bo tak przegracie następne wybory ze nie będzie co po Was zbierać !
  Pani Iwono Mularczyk,
  Wyrzuciła mnie Pani ze Swojego profilu. To poważny Pani błąd ! Jak nie będzie Pani brać pod uwagę moich opinii to Pani i Pani formacja przegra wybory w Nowym Sączu !
  Niech Pani bierze przykład z portalu miastoNS.pl który mi zaufał i dał możliwość komentowania ! Dzisiaj Ja i Portal wspieramy się wzajemnie dla dobra Nowego Sącza !
  Jestem pełen uznania dla portalu miastoNS.pl za jego niezależność i obiektywność !

Zostaw odpowiedź