miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ulicami Nowego Sącza przejdzie Orszak Trzech Króli

0 1 110

Już jutro (6 stycznia) odbędzie się Jubileuszowy 10. Nowosądecki Orszak Trzech Króli. Po rocznej przerwie, związanej z pandemią, mieszkańcy znów będą mogli razem kolędować i wyrażać radość z narodzenia Chrystusa. Nowosądecki Pokłon Trzech Króli, dekadę temu zainicjowała w Nowym Sączu Barbara Jawor, prezes miejscowego oddziału Klubu Inteligencji Katolickiej.

 

Czytaj również: Pracownicy ZUS pomogą przy wnioskach RKO i 500 plus

 

Orszak wyruszy o godz. 10.30 z ulicy Gwardyjskiej, spod dawnego postoju taksówek towarowych. Mieszkańcy przejdą następnie ulicą Lwowską na nowosądecki rynek, gdzie pod ratuszem oddadzą pokłon Dzieciątku Jezus.

Zapraszamy całe rodziny. Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjała temu, żebyśmy wspólnie świętowali i w tym czasie, który przeżywamy, nacieszyli się swoją obecnością. Myślę, że warto zaznaczyć i przypomnieć wszystkim o narodzeniu Chrystusa i starać się to narodzenie również sprowadzić do serca każdego z nas – zaprasza ks. Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii św. Małgorzaty, współorganizator wydarzenia.

Podczas orszaku nowosądeczanie zostaną przy moście na Kamienicy przywitaniu przez św. Małgorzatę, a pod domem Marii Ritter, przyjrzą się rozmowie króla Heroda z mędrcami ze Wschodu. Dodatkową atrakcją będzie też żywa szkopka.

Organizatorami uroczystego wydarzenia, obok parafii św. Małgorzaty jest Urząd Miasta w Nowym Sączu oraz Pałac Młodzieży.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź