miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uroczysta promocja 46. tomu „Rocznika Sądeckiego” ku czci pamięci Jerzego Leśniaka [ZDJĘCIA]

0 579

W sali ratuszowej im. Stanisława Małachowskiego w Nowym Sączu odbyła się uroczysta promocja 46. tomu „Rocznika Sądeckiego” ku czci pamięci śp. Jerzego Leśniaka. Ponadto rodzina wybitnego dziennikarza, który odszedł do wieczności w sierpniu zeszłego roku, odebrała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: PGE Energia Ciepła planuje rozwój systemu ciepłowniczego w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

 

– Przyjęcie tego zaszczytnego tytułu to jest wyjątkowa i radosna chwila dla mnie i dla całej rodziny. Uważam, że mój mąż zasłużył sobie na to miano, kochał miasto Nowy Sącz bardzo. Gdyby tak podsumować jego życie, to dziewięćdziesiąt procent poświęcał pracy, a tylko dziesięć dla bliskich. Bardzo, bardzo serdecznie dziękuję. Jurek, to dla Ciebie, jesteś wielki – powiedziała Lucyna Bednarska, żona śp. red. Jerzego Leśniaka.

W trakcie wydarzenia w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza odbyła się również promocja książki Bogusława Kołcza pt. „Zakochany w Sączu. Jerzy Leśniak (1957-2017)”.

Na uroczystości obecni byli przyjaciele zmarłego dziennikarza, rodzina oraz przedstawiciele władz miasta Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, a także województwa małopolskiego.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź