miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Usprawnią skrajnie niebezpieczne skrzyżowanie ulicy Starowiejskiej z Lachów Sądeckich?

0 1 173

Osoby przemieszczające się ul. Starowiejską w Nowym Sączu – a jest ich na pewno sporo – doskonale znają skrzyżowanie tej ulicy z ul. Lachów Sądeckich. Duży łuk drogi powoduje znaczne ograniczenie widoczności osób wyjeżdżających z ul. Lachów, spory ruch (ul. Starowiejska to swoista obwodnica centrum Chełmca) dodatkowo bardzo utrudnia włączenie się do ruchu. Do wypadków i kolizji dochodzi tam regularnie. Kilka dni temu rajca miejski – Wojciech Piech – na prośbę mieszkańców interweniował w tej sprawie u prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Czytaj również: W weekend „14. Zlot Zabytkowych Pojazdów”

Zaproponowano proste i bardzo tanie rozwiązania, dzięki któremu to niebezpieczne skrzyżowanie stanie się bardziej funkcjonalne i bezpieczniejsze. Na prośbę mieszkańców, po konsultacji z nimi zaproponowałem umiejscowienie dwóch progów zwalniających z dwóch kierunków przed skrzyżowaniem oraz ustawienie oznakowania pionowego, które powinno się pojawić wraz z progami. To tanie (jeden próg zwalniający to wydatek od ok. 400-500 zł), możliwe do natychmiastowego zastosowania rozwiązanie, które ograniczyć może w znacznym stopniu ryzyko wypadków drogowych na tym skrzyżowaniu poinformował radny Piech. 

Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym roku nie doczekamy się modernizacji tego odcinka drogi. W odpowiedzi prezydenta czytamy m.in. o braku wolnych środków w tegorocznym budżecie. Czy skrzyżowanie doczeka się usprawnienia w przyszłym roku? Wszystko zależy od kształtu i zakresu prac, które urzędnicy zaplanują w przyszłorocznym budżecie miasta Nowego Sącza.

– Skrajnie niebezpieczne skrzyżowanie ul. Starowiejskiej i Lachów Sądeckich na Osiedlu Helena, w sprawie którego interpelowałem – pomimo interwencji i wniosków o wyposażenie dojazdów do skrzyżowania w progi zwalniające oraz odpowiednie oznakowanie pionowe, w myśl maksymy: „Nie, bo nie.” Ważniejsze wydatki na osobistą propagandę niż na bezpieczeństwo mieszkańców, o zgrozo… – poinformował w mediach społecznościowych Wojciech Piech, radny miasta Nowego Sącza.
Fot.: Facebook
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź