miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Utrudnienia na drodze krajowej DK75 do końca roku! Ruch wahadłowy na obwodnicy [Zdjęcia, nagranie]

1 1 709

Dzisiaj (28 października) rozpoczęły się prace związane z wymiana nawierzchni na al. Piłsudskiego w Nowym Sączu. Od jutra około godz. 12:00 planuje się wprowadzenie ruchu wahadłowego. Modernizacja nawierzchni i pace z tym związane zaplanowane są do końca tego roku. Utrudnienia obejmą odcinek od marketu Auchan do wiaduktu kolejowego. Koszt to ponad 5,3 miliona złotych. Remont wykona konsorcjum trzech firm.

 

Czytaj również: Żołnierze zakończyli pracę! Konstrukcja tymczasowej przeprawy gotowa

 

Zadanie pn.: Remont al. Piłsudskiego w Nowym Sączu – jezdnia prawa na odcinkach 66+802 do km 68+235 oraz od km 68+261 do km 68 962,60 w ciągu drogi krajowej DK75 relacji Kraków – Niepołomice Brzesko Nowy Sącz Krzyżówka Tylicz Muszynka granica państwa (Słowacja) zrealizuje konsorcjum 3 firm: ZBD Sp. z o.o., Sp. k. z Nowego Sacza, Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A. z Nowego Sącza oraz Primost Południe Sp. z o.o. z Będzina. Koszt inwestycji to 5 322 933,77 złotych.

 

 

 

Zakres prac obejmuje:

 • wymianę krawężników,
 • utworzenie podbudówki,
 • wymianę nawierzchni
 • wymianę systemu odprowadzania wody (deszczówki).
Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się po pasie w kierunku do Krakowa, przejazd na pas wspólny w obrębie skrzyżowań (ruch dwukierunkowy od skrzyżowania z ul. Kamienną do skrzyżowania z ul. Wiśniowieckiego przejazd przez pas zieleni na wysokości Merkury Market, Auchan).
 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
 1. keisyr pisze

  Bandytyzm Handzla na ulicy Barskiej w Nowym Sączu !
  Handzel zlikwidował sygnalizację świetlną a wybudował minirondo Barska-Paderewskiego ! W ten sposób Handzel zmniejszył ilość pasów ruchu z 2 na 1 !
  W ten sposób Handzel zakorkował ulice Barską !
  Wszystko dlatego że dziad Handzel nie ma pieniędzy na konserwację sygnalizacji świetlnej !
  Wsadzić dziada do więzienia !

Zostaw odpowiedź