miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W deszczu studenci rozpoczęli Juwenalia [ZDJĘCIA, WIDEO]

1 840

Pochodem studentów przez ulice Nowego Sącz rozpoczęły się Juwenalia 2018 Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Wśród przebierańców znaleźli się żołnierze, kowbojki czy czarownice. Nie brakło także tradycyjnego pokazu przygotowanych strojów.

 

Czytaj również: Nietypowe atrakcje i aktywne zajęcia, czyli Festiwal Czasu Wolnego

 

Ulicami Nowego Sącza przeszedł barwny pochód przebierańców. W ten sposób studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej rozpoczęli swoje jubileuszowe Juwenalia 2018. Choć pogoda w tym roku nie dopisała, chętnych do zabawy nie brakowało.

– Przebrałam się za Morganę z League of Legends, a konkretnie za bohaterkę w skórce Upiorna Panna Młoda. Interesuję się gram, więc stąd wziął się pomysł. Wykonanie stroju zajęło mi dużo czasu, samo zrobienie skrzydeł trwało miesiąc, a na niebiesko malowałam się dzisiaj od szóstej rano – mówiła Monika, studentka pierwszego roku Lingwistyki dla biznesu.

Wśród przebierańców, jak co roku nie zabrakło żołnierzy, czarownic, Fiony – żony Shreka czy Pippi Langstrumpf. Do pochodu dołączył także Żyd, który chciał dostać się stopem do Izraela, ksiądz z tacą na datki oraz urocza elfka.

Klucz do bram miasta na ręce przewodniczącego Samorządu Studenckiego PWSZ wręczył Janusz Kwiatkowski, który w imieniu władz miasta życzył studentom udanej zabawy. Mariusz Cygnar, rektor PWSZ w Nowym Sączu podkreślił natomiast, że uczelnia w tym roku świętuje swój jubileusz 20-lecia istnienia i życzył wspaniałych juwenaliów.

Plan Juwenaliów: Juwenalia PWSZ 2018!

 

MK
Fot, wideo: MK

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    ja prdl co za dnoo

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.