miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Galerii Sandecja dzieci świętują przez trzy dni [ZDJĘCIA]

0 1 241

Dzień Dziecka (1 czerwca) już za nami, ale organizatorzy imprezy pod hasłem „LEGOMOCNI BUDUJĄ!” postanowili przedłużyć najmłodszym doskonałą zabawę z okazji ich święta. Przez cały weekend (od 1 do 3 czerwca) w Galerii Sandecja przy ul. Węgierskiej w Nowym Sączu odbywają się przeróżne konkursy i warsztaty twórcze z udziałem dzieci.

 

Czytaj również: Na sądeckim rynku odbyło się wielkie rodzinne rysowanie [ZDJĘCIA]

 

– Budowałem Krzywą Wieżę w Pizie, ale nie udało mi się jej niestety skończyć, ponieważ przyszedłem troszeczkę za późno. Na tego rodzaju imprezie z okazji Dnia Dziecka jestem pierwszy raz. Układam z klocków różne konstrukcje, jest bardzo fajnie. Bardzo chciałbym wygrać zestaw klocków Lego w którymś z konkursów – powiedział Dawid Kwoka (11 lat) z miejscowości Podegrodzie w rozmowie z portalem miastoNS.pl.

Od piątku (1 czerwca) aż do niedzieli (3 czerwca) w Galerii Sandecja odbywa się jedna z największych imprez w Nowym Sączu, przygotowana z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta i okolic. Od godz. 10:00 do 18:00 mają oni okazję zaprezentować swoje ukryte talenty. Budują, składają i konstruują budowle z klocków, a wychodzi im to wyśmienicie.

– Dzień Dziecka przedłużamy od wczoraj, a osobiście uważam, że dzieci swoje święto powinny mieć 365 dni w roku. Prowadzę przeróżne imprezy dla dzieci i dawno nie widziałam takiego zaangażowania małych uczestników. Świetnie ze sobą współpracują, brakuje jakiejkolwiek rywalizacji, doceniają się nawzajem i to jest naprawdę wspaniałe. Podczas warsztatów dzieci uczą się konstruktywnego myślenia, ale i geografii, ponieważ wykonują budowle z całego świata. Wczoraj dziewczynka zrobiła plan tartaku wraz z pracownikami z klocków, natomiast druga przedstawiła budowę Mostu Heleńskiego w Nowym Sączu z całym osprzętowaniem, pracownikami, punktami BHP itd. Byliśmy wszyscy pod ogromnym wrażeniem, ponieważ nikt im w tym nie pomagał. Dodam, że były to siedmio i ośmiolatki, a niektóre nawet młodsze. Działały indywidualnie i drużynowo. Przygotowaliśmy także jeden konkurs rodzinny, gdzie uczestnicy budują Mur Chiński. Tatusiowie bawią się znakomicie – powiedziała Aleksandra Powęzka z Art-Media, jedna z prowadzących imprezę dla dzieci.

Na małych uczestników imprezy pod hasłem „LEGOMOCNI BUDUJĄ!”, która została zorganizowana w Galerii Sandecja w Nowym Sączu czekają przeróżne atrakcje. Najfajniejsze według dzieci są warsztaty z robotem BLA BLA BOTEM. Najmłodsi otrzymują nie tylko cukierki, ale także nagrody w postaci zestawów klocków Lego oraz wiele innych.

– Mój synek Kacper (5 lat) jest bardzo zadowolony, że może brać udział zarówno w zabawach, jak i w konkursach. Mam nadzieję, że jutro również wspólnie pojawimy się w tym miejscu. Wczoraj syn zbudował garaż i ma ogromną ochotę wziąć udział w warsztatach. Jesteśmy tutaj pierwszy raz, zapisaliśmy się z dużym wyprzedzeniem i udało się zakwalifikować. Uważam, że zajęcia są bardzo ciekawe i rozwijają kreatywność u dzieci – powiedziała Agnieszka Łatka, mieszkanka Kadczy w rozmowie z naszym portalem.

Organizatorzy imprezy pod hasłem „LEGOMOCNI BUDUJĄ!” zachęcają do udziału w zabawach i konkursach. Wygrać można m.in.: płyty z bajkami, klocki i zabawki Playmobil.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź