miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Nowym Sączu w ramach Budżetu Obywatelskiego powstały 4 stacje naprawy rowerów

Samoobsługowa stacja naprawy rowerów w Nowym Sączu

0 560

Ciekawe rozwiązanie zaproponowali mieszkańcy Nowego Sącza w ubiegłym roku w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego 2020. Chodzi o stacje naprawy rowerów, które kilka dni temu zostały stworzone w 4 lokalizacjach na terenie miasta. Stacje zamontowano w pobliżu ścieżek rowerowych. Można tam naprawić również koła od wózków inwalidzkich, czy dziecięcych. 

 

Czytaj również: Szpital w Krynicy jest przygotowany do jesiennej fali koronawirusa

 

Rowerowe wycieczki ostatnio są bardzo popularne. Powstają nowe trasy rowerowe budowane przez władze Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego oraz Województwo małopolskie. Na co dzień niektóre trasy są tłumnie oblegane. Aktywiści w zeszłym roku do budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza pomysł i projekt wyznaczenia w mieście miejsc, w których za darmo będzie można naprawić swój jednoślad.

 

 

Projekt uzyskał przychylność mieszkańców. Zamontowało 4 takie stacje:

  • przy ulicy Ogrodowej (pętla autobusowa),
  • przy ulicy Romanowskiego (Parking pod „Panoramą),
  • przy ulicy Witosa (siłownia „pod chmurką”),
  • przy ulicy Królowej Jadwigi (skrzyżowanie z ul. Nawojowską).

Każda taka stacja składa się z urządzenia w którym są niezbędne do naprawy rowerów klucze, pompka, ale są też stojaki rowerowe oraz ławka. Dzięki wyposażeniu, jakie zalazło się w stacji rowerzyści nie muszą zabierać ze sobą kluczy do drobnych napraw.

Jedna taka stacja kosztuje około 10 tysięcy złotych. Warto podkreślić, że do przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza zgłoszono prawie 140 projektów. To najwięcej w 6-letniej historii budżetu. Głosowanie zaplanowano od 1 do 8 października.

Rafał Kmak
źródło: facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź