miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W październiku rozpocznie się budowa ścieżki turystycznej wzdłuż rzeki Kamienica!

0 1 065

W drugiej połowie 2019 roku będzie można korzystać z nowej ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Kamienica w Nowym Sączu. Planowo w październiku powinny rozpocząć się prace. Ponadto pojawią się tam również: siłownia pod chmurką, oświetlenie, monitoring i ławki.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: 31 lipca rusza gruntowny remont ul. Długosza! [ZDJĘCIA]

 

– Pięciokilometrowa trasa będzie się składała z trzech równoległych ścieżek, a każda będzie dedykowana odrębnej kategorii użytkowników: rowerzystom, pieszym i biegaczom, tak aby ci użytkownicy nie przeszkadzali sobie nawzajem. Zatem będzie to pełen komfort rekreacji i przyjemności korzystania z tej infrastruktury. Oddajemy systematycznie, już od wielu lat, rzekę Kamienica mieszkańcom miasta i wracamy do dobrych tradycji wypoczynku nad rzeką. Najpierw na ul. Nadbrzeżnej postał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, następnie Pumptrack, teraz powstaje Małopolski Park Rekreacji Przestrzennej, a niebawem także nowa ścieżka – poinformował Wojciech Piech, zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Ścieżka turystyczna powstanie wzdłuż prawego brzegu rzeki Kamienicy – od kładki, czyli tzw. mostu wiszącego do kładki pieszej na wysokości skrzyżowania ul. Wiśniowieckiego z Al. Piłsudskiego oraz w drugą stronę, wzdłuż lewego brzegu rzeki Kamienicy w ciągu Al. Piłsudskiego – od kładki na wysokości skrzyżowania ul. Wiśniowieckiego z Al. Piłsudskiego do mostu wiszącego. Kładki piesze nad rzeką zostaną wyremontowane, pojawi się także siłownia na wolnym powietrzu oraz ławeczki do wypoczynku.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane i dofinansowane w ramach projektu pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku”, którego liderem jest Fundacja Sądecka. W projekcie budowy tras biegowo-rowerowych uczestniczą: miasto Nowy Sącz oraz gminy Bobowa, Chełmiec, Łącko i Stary Sącz. W sumie powstanie aż 17 kilometrów ścieżek turystycznych, które zostaną połączone z siecią tras w województwie małopolskim.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź