miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W piątek w nocy samochód wart 65 tys. złotych zniknął. W niedzielę z powrotem w rękach właściciela

0 4 182

W nocy z piątku na sobotę przy ul. Długoszowskiego doszło do kradzieży samochodu osobowego marki BMW F11 Xdrive Kombi. Pojazd o wartości przeszło 65 tys. złotych zniknął z podjazdu domu jednorodzinnego, tuż pod sypialnią. Nikt nic nie zauważył, sąsiedzka czujność również w tym przypadku nie zdała egzaminu. – To była typowa kradzież „na walizkę”. Samochód posiada system Keyless, osoby które go posiadają powinny szczególnie uważać  informuje nasz rozmówca. 

 

Czytaj również: Ukradli BMW warte 65 tys. złotych! Na drugi dzień odzyskano samochód – KLIK 

 

O ogromnym szczęściu może mówić nasz czytelnik. Nie minęło 48 godzin, a samochód wrócił do jego rąk.  Niestety złodzieje w aucie zniszczyli wszystko co elektroniczne. Porozpinali kable, rozwalili kratki nawiewów  mówi.  Mój samochód jest bardzo rzadki, silnik 2.0 benzyna twinTurbo. Możliwe, że dzięki temu pojazd został porzucony na parkingu. Policja go zauważyła i było po sprawie. Odetchnąłem z ulgą. Używamy systemu Keyless, stąd możliwa szybka i bezszelestna kradzież. Złodzieje zastosowali typową metodę „na walizkę”. 

 

 

W półświatku przestępczym istnieje możliwość kradzieży każdego samochodu. Jeżeli znajdzie się zlecenie na pojazd wartości 5 tys. czy 1 miliona złotych złodzieje znajdą sposób na kradzież. Możemy jedynie bandytom utrudniać wykonywanie ich „zawodu”. W przypadku posiadania systemu Keyless (czujnik sam identyfikuje klucz i otwiera samochód) wystarczy zainwestować w pudełko uniemożliwiające taką kradzież. Koszt to jedyne 150 złotych.

Rafał Kmak
fot. auto-moto (ilustracyjne), czytelnik

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź