miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Radzie Naukowej Sądeckich Wodociągów zasiądą eksperci z całej Polski

0 1 166

Naukowcy z najlepszych uczelni w Polsce zasiądą w Radzie Naukowej Działu Badań i Rozwoju Spółki Sądeckie Wodociągi. Pierwsze posiedzenie inauguracyjne odbyło się w siedzibie firmy w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Skrzyżowanie pod zamkiem jest już zamknięte! Sprawdź, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

 

Zadaniami Rady Naukowej będą przede wszystkim: opiniowanie nowych rozwiązań technologicznych, które będą mieć zastosowanie w codziennej działalności przedsiębiorstwa oraz wspomagać  Dział Badań i Rozwoju Sądeckich Wodociągów przy aplikowaniu o środki zewnętrzne na projekty badawczo-rozwojowe.

Przedsiębiorstwo bardzo rozwinęło się w ostatnich latach. Nastąpił dynamiczny wzrost sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Przeprowadziliśmy z sukcesem największy projekt wodno-ściekowy w Małopolsce. Teraz spółka pracuje nad zintegrowanym systemem zarządzania. W tym zakresie pomoc doradcza środowiska naukowego będzie bezcenna – mówił podczas spotkania Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi.

Chcemy zoptymalizować procesy związane z produkcją energii elektrycznej. Już dziś oczyszczalnia ścieków w Nowym Sączu pokrywa we własnym zakresie aż 84 procent zapotrzebowania na energię elektryczną  – dodawał dr inż. Józef Ciuła, wicedyrektor Spółki Sądeckie Wodociągi.

Dzięki współpracy z najlepszymi ekspertami możliwe będzie stworzenie warunków do opracowywania i wdrażania znaczących  zmian  jakościowych w technologiach stosowanych w przedsiębiorstwie.

W skład Rady Naukowej wchodzą:

  • dr hab. inż. Antoni Kalukiewicz – Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie
  • dr hab. inż. Marian Kwietniewski – Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej
  • Dr hab. inż. Stanisław M. Rybicki – Dziekan Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Krakowskiej w Krakowie
  • Dr hab. inż. Krzysztof Gaska – Instytut Inżynierii Wody i Ścieków, Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach
  • Dr hab. inż. Tomasz Bergel – Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
  • Dr inż. Grzegorz Przydatek – Instytut Techniczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Sądeckie Wodociągi

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź