miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W sądeckich spółkach miejskich zmiany! Rady nadzorcze w nowych składach

1 1 493

Ruchy kadrowe po przejęciu władzy w Nowym Sączu przez Ludomira Handzla dotyczą nie tylko ratusza, ale również spółek ulokowanych na terenie miasta. Składy rad nadzorczych ulegają zmianie. Ostatnio odwołany został prezes Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Ludomira Krawińskiego zastąpił na tym stanowisku Jarosław Suwała.

 

Czytaj również: Prezydent Nowego Sącza przedstawił nowych dyrektorów i Komendanta Straży Miejskiej!

 

– W środę (12 grudnia) o godz. 8:30 prowadziłem walne zgromadzenie w Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. i została powołana nowa Rada Nadzorcza. Przewodniczącym został prof. Dariusz Woźniak. W jej skład weszła również dr Honorata Trzcińska, zastępca dyrektora Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz mecenas Golański. Rada w nowym składzie podjęła już pracę, odwołała również dotychczasowego prezesa, który przebywa na zwolnieniu chorobowym i powołała nowego, którym został mecenas Jarosław Suwała. Z informacji od przewodniczącego Rady Nadzorczej wiem, że postawione zostały zadania nowemu prezesowi – przeprowadzenia audytu finansowego, prawnego, ale też i merytorycznego działania spółki. Wyniki audytu zostaną przedstawione zarówno Radzie Nadzorczej, jak i akcjonariuszom. Jako mieszkaniec miasta funkcjonowanie tej spółki oceniam bardzo słabo. Wiem, że wyniki finansowe są negatywne – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Przed przeprowadzonymi zmianami kadrowymi w Radzie Nadzorczej Sądeckiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., której siedziba znajduje się przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu zasiadali: Paweł Badura – przewodniczący i wieloletni dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Stanisław Bębenek – zastępca dyrektora Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta, a także Roman Porębski – audytor zewnętrzny Urzędu Miasta.

2/3 Rady Nadzorczej Miejskiego Klubu Sportowego „Sandecja” S.A. zostało zmienione, skład Rady Nadzorczej Sądeckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. również został wymieniony. Prezydent Handzel uważa, że 22 tysiące osób w Nowym Sączu zagłosowało za zmianą i sygnał ten został odczytany – mieszkańcy oczekują ruchów nie tylko kadrowych, ale także w działalności spółek i agend, które podlegają Urzędowi Miasta. Zaznaczył, że dobrym przykładem jest Straż Miejska, gdzie zmiana jakościowa musi nastąpić.

Do Rady Nadzorczej Miejskiego Klubu Sportowego „Sandecja” S.A. przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu po zmianach weszły następujące osoby: Monika Obtułowicz – przewodnicząca oraz członkowie Marcin Rolka i Roman Porębski.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik, Marek Jaśkiewicz (zdjęcie główne – archiwum)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ryba pisze

    Krawińskiego to chyba dzwigiem musieli z tego stołka wyrywać !!!

Zostaw odpowiedź