miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W szynobusie pojawiły się dodatkowe stopnie [ZDJĘCIA]

0 435

W szynobusie kursującym pomiędzy osiedlem Helena a centrum Nowego Sącza zostały zamontowane dodatkowe stopnie. Mają one ułatwić wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym i starszym, a także jadących z dużym bagażem.

 

Czytaj również: Dlaczego szynobus nie jeździ w weekend i późnym wieczorem?

 

Jak informuje Urząd Miasta Nowego Sącza, w odpowiedzi na uwagi pasażerów o trudnościach we wsiadaniu i wysiadaniu z szynobusu, w co drugim wagonie zamontowano dodatkowe stopnie. Ułatwienie to pojawiło się przede wszystkim w pierwszym i ostatnim wagonie, bo właśnie one są przeznaczone do transportu dużego bagażu. Obsługa pomoże także osobom, które mają trudności ze wsiadaniem do wagonów. – Jeśli taka osoba niepełnosprawna chce skorzystać z przejazdu, po prostu wnosimy ją razem z wózkiem do wagonu – informuje pracownik obsługi.

Niestety nie ma szans na to, aby w Nowym Sączu kursował skład niskopodłogowy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Nie będzie niskopodłogowego szynobusu! Dlaczego?

Przypominamy, że szynobus od 10 maja kursuje ze zwiększoną częstotliwością (Rozkład jazdy szynobusu), a na stacji na osiedlu Helena pojawiły się stojaki na rowery.

 

Opr. MK
Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.