miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Trzech Koronach działali dla Róży! Zebrali prawie 20 tys. złotych

0 1 663

W Galerii Trzy Korony odbył się event mający na celu pomoc w zbiórce funduszy na pomoc Róży Dąbrowskiej. Różyczka ma tylko dwa latka… Cierpi na nerwiakowłókniowatość typu I (NF1) z dysplazją kości piszczelowej prawej. Trudno sobie wyobrazić ból i cierpienie dziewczynki, której nóżka nieustannie się łamie. Grozi jej amputacja. Jedyną szansą jest operacja w Paley European Institute. Koszt operacji to 400 tysięcy – będzie przeprowadzona w warszawskiej filii kliniki z Florydy. Amerykańscy lekarze dają gwarancję, że po zabiegu nóżka Róży nie będzie się już łamać.

 

Czytaj również: Nie ma do czego wracać! Dom kompletnie spłonął [Nagranie, zdjęcia]

 

Doczekaliśmy się! Są wyniki naszej dotychczasowej pracy. Zanim przekażę informację o kwotach zebranych na operację Różyczki, kilka podziękowań – informuje na swoim profilu Tomasz Ruchała, jeden z organizatorów akcji w Trzech Koronach. – Dziękuję Wam drodzy Wolontariusze za wysiłek włożony podczas eventu w Galerii Trzy Korony oraz koncertu w kościele w Bańskiej Wyżnej. Jest to ponad 60 osób zaangażowanych w oba te wydarzenia. Ponad 30 osób to młodzież ze Szkół Podstawowych w Klęczanach, Janczowej, Brzeznej, Brzeznej – Litaczu i Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego. Pojedyncze osoby były z JCE, Elektryka, Kolejówki, I LO oraz szkół gorlickich . W akcję zbiórki włączyła się OSP Brzezna – Litacz – Wielkie Dzięki.

 

Link do zbiórki pieniędzy – KLIK

 

 

 

Przede wszystkim dziękuje Wam – Ofiarodawcom zbiórki na operację Różyczki, bez Was nie byłoby możliwe uzbieranie takiej kwoty 18 864, 72 PLN i 94,70 Euro oraz 176,00 PLN – wpłaty bezpośrednio na konto fundacji Siepomaga poprzez terminal kart płatniczych. W tym 2 977,32 PLN – to kwota zebrana podczas koncertu charytatywnego Rodziny Jarząbek w kościele parafialnym w Bańskiej Wyżnej i 2 551, 40 PLN – kwota przekazana przez SP 18 w Nowym Sączu.

Środki te wpłacone zostaną na konto Komitetu Społecznego „Róża”, a następnie w całości przekazane na operację Różyczki. Akcja zbiórki publicznej prowadzona jest przez Komitet Społeczny „Róża” i zgłoszona w MSWiA pod nr 2019/4407/KS

Rafał Kmak
Fot. Agnieszka Ruchała

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź