miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Belska: „Ważne, żeby rodzice mieli możliwość wpływania na to, co się dzieje w zakresie edukacji”

0 967

Małgorzata Belska pełni obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza. Zapowiada m.in., że w mieście zostanie utworzony tzw. „okrągły stół oświatowy”. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel uważa, że jest ona wielkim społecznikiem.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Belska, Poręba i Tabasz nowymi dyrektorami wydziałów!

 

– Jeżeli powstanie „okrągły stół oświatowy” i będzie wokół niego za mało miejsca, zawsze będziemy dokładać kolejne elementy, żeby każdy znalazł przy nim miejsce i aby mógł się wypowiedzieć na temat edukacji. Obecnie dostrzegam dosyć poważny problem, jeśli chodzi o rozwiązania partnerstwa w ramach edukacji i szkolnictwa. Trzeba popracować nad tym, aby wszystkie strony, które uczestniczą w procesie edukacyjnym miały szanse wypowiadać się i być usłyszane, a także wysłuchane. Ważne, żeby rodzice mieli możliwość wpływania na to, co się dzieje w Nowym Sączu w zakresie edukacji – powiedziała Małgorzata Belska, pełniąca obowiązki dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Nowego Sącza.

Od poniedziałku (10 grudnia) Małgorzata Belska oficjalnie rozpoczęła pracę w ratuszu. Prezydent Ludomir Handzel uważa, że jest to „fantastyczny wybór dla sądeckiej oświaty”.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź