miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wesprzyjmy druhów z OSP Biegonice! Zbierają na nowy wóz strażacki

W każdej sytuacji możemy liczyć na ich pomoc – teraz my okażmy im wdzięczność!

0 760

Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Sącz-Biegonice tym roku obchodzić będzie okrągły jubileusz 130 lat.  Chcielibyśmy uczcić go w sposób wyjątkowy i historyczny, czyli zaparkować wymarzonym nowym samochodem w naszym garażu. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w pozyskaniu brakujących środków na sprzęt potrzebny nam, ale i mieszkańcom, by móc dojechać szybciej, bezpieczniej, ale i dalej niż do tej pory informuje wpis na stronie internetowej OSP.

 

Czytaj również: Raport o stanie Powiatu Nowosądeckiego i jednogłośne absolutorium!

 

Koszt nowego, specjalistycznego samochodu to około 800 tys. zł. 710 tysięcy udało się pozyskać w ramach promesy, 50 tys. złotych jest już zebranych. Obecnie druhom brakuje jedynie 40 tysięcy, stąd akcja na popularnym serwisie zrzutka.pl Kwota wydaje się bardzo duża, ale patrząc na to ile udało się nam już pozyskać i licząc na wasze dobre serca i wdzięczność wierzymy, że uda nam się wspólnie dojść do zamierzonego celu. Każdy ofiarowany grosz jest na wagę złota i za każdy datek jesteśmy ogromnie wdzięczni wyjaśnia Marian Wolak, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Nowy Sącz-Biegonice.

 

LINK DO ZRZUTKI KLIK

 

Przypomnijmy, kilka dni temu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie promes, na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Promesę na zakup nowego wozu otrzymała między innymi OSP w Nowym Sączu-Biegonicach.

 

OSP to nie tylko akcje ratownicze – to również edukacja, prewencja oraz pomoc potrzebującym
Prelekcje dla najmłodszych zorganizowane przez OSP Nowy Sącz-Biegonice
Pokazy sprzętu z okazji Dnia Dziecka

 

– Bardzo się cieszę, że strażacy z Biegonic doczekają się upragnionego samochodu. W poprzedniej kadencji Rady Miasta mocno zabiegalismy o zabezpieczenie środków finansowych na ten cel. Bardzo dziękuję Prezydentowi Ryszardowi Nowakowi, który pozytywnie odpowiedział na nasz wniosek i zapisał w projekcie budżetu potrzebną kwotę na ten cel. Udało się również pozyskać wsparcie z WFOŚ – mówi Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. – Strażacy z Biegonic zasługują na wsparcie i są dumą naszego miasta. Fakt, że sami ogłosili zbiórkę na brakującą kwotę nie jest dla mnie zaskoczeniem, bo to wspaniali społecznicy, pomoc, którą niosą drugiemu człowiekowi to dla nich prawdziwa pasja. Sam z wielką chęcią wspomogę finansowo tę zrzutkę. Korzystając z okazji pragnę złożyć serdeczne gratulacje Prezesowi OSP Biegonice Marianowi Wolakowi, Naczelnikowi Krzysztofowi Wolakowi i wszystkim strażakom – dodaje miejski rajca.
 
Na wniosek Miasta Nowego Sącza, zaopiniowany pozytywnie przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, w ramach porozumienia Ministrów Spraw Wewnętrznych oraz Środowiska w sprawie współdziałania w zakresie zwalczania zagrożeń dla środowiska, zostało przyznane dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Nowym Sączu-Biegonicach, w następujących kwotach:
  • Budżet Miasta Nowego Sącza – 250 000 zł
  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 260 000 zł
  • Dotacja Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 200 000 zł.

 

 

Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Sącz-Biegonice powstała w 1889 roku. Od 2006 roku należymy do struktur Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Swoim obszarem działania obejmuje miasto Nowy Sącz oraz powiat nowosądecki. Dba o bezpieczeństwo mieszkańców o każdej porze dnia i nocy o czym świadczą statystyki wyjazdów. Tylko w roku 2018 było ich 83.

Opr. Rafał Kmak
fot. OSP Nowy Sącz-Biegonice

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź