miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Weź udział w IV Charytatywnym Biegu Św. Wawrzyńca oraz V Festynie Rodzinnym!

0 1 566

W sobotę (15 czerwca) na Stadionie KS Biegoniczanka przy ul. Elektrodowej w Nowym Sączu odbędzie się IV Charytatywny Bieg Św. Wawrzyńca oraz V Festyn Rodzinny. Środki finansowe, które zostaną zgromadzone w trakcie tegorocznej imprezy zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację 27-letniego Krzysztofa oraz 34-letniego Dariusza.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Korowód i happening, czyli święto Szkoły Podstawowej nr 2 [ZDJĘCIA]

 

– To już kolejna edycja tej charytatywnej imprezy. Do tej pory organizowaliśmy pomoc w leczeniu i rehabilitacji Huberta, Mariusza oraz Aleksandry. W tym roku pragniemy wesprzeć 27-letniego Krzysztofa Chebdę oraz 34-letniego Dariusza Frączka – podkreśliła Renata Gajdosz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 14 im. Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Krzysztof Chebda to mieszkaniec Nowego Sącza, który uległ wypadkowi motocyklowemu i ma poważny uraz rdzenia kręgowego. Od tego czasu porusza się na wózku inwalidzkim, a jego marzenia legły w gruzach. Pomimo przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego, ma poważne problemy ze stabilizacją ciała. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji, by mięśnie jego nóg nie uległy zanikowi. Dariusz Frączek z kolei jest mieszkańcem Łazów Biegonickich. Od urodzenia choruje na czterokończynowe porażenie mózgowe. Opiekuje się nim mama. Dariusz wymaga stałego, kosztownego leczenia i rehabilitacji.

– Do udziału w biegu zapraszamy całe rodziny. Bieg podzielony jest na różne dystanse, umożliwiające start najmłodszym biegaczom. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal ufundowany przez Miasto Nowy Sącz – dodała Renata Gajdosz.

Impreza skierowana jest do mieszkańców Nowego Sącza oraz całej Małopolski, jest to okazja do integracji oraz uwrażliwienia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Patronat nad biegiem objął prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej płk. Stanisław Laciuga oraz proboszcz Parafii Św. Wawrzyńca w Biegonicach ks. Piotr Lisowski. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 14 w Nowym Sączu, Rada Rodziców oraz Stowarzyszenie Sursum Corda.

Plan IV Charytatywnego Biegu Św. Wawrzyńca i V Festynu Rodzinnego w Nowym Sączu:

godz. 8.00 – 9.00 – rejestracja uczestników, wydawanie numerów startowych. Start grup młodszych od godz. 9.00.

Rocznik 2012 i młodsi – 50 m

Rocznik 2011 – 2008 – 150 m

Rocznik 2007 – 2004 – 300 m

ok. godz. 10.00 – bieg główny (ok. 1800 m)

Rocznik 2003 i starsi – 1800 m. Pomiar czasu we własnym zakresie. Każdy uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal.

W trakcie IV Charytatywnego Biegu Św. Wawrzyńca oraz V Festynu Rodzinnego odbędzie się loteria fantowa (koszt losu 5 złotych – każdy wygrywa), pokazy sprzętu wojskowego Straży Granicznej, pokazy karate, pokaz grupy akrobatycznej – Cheer NS, prezentacja ZS Strzelec OSW, występy Zespołu Regionalnego „Dolina Dunajca”, zabawy dla dzieci (dmuchaniec, gry, zabawy). Darmowe grillowane kiełbaski, popcorn, wata cukrowa, napoje zimne i gorące, lody od firmy Koral to dodatkowe atrakcje. Impreza na Stadionie KS Biegoniczanka potrwa od godz. 8:00 do 15:00, a wpisowe to zaledwie 5 złotych. Sponsorzy główni – Terma Bania, Novitus, Newag – dopłacą do każdego zarejestrowanego uczestnika biegu kolejne 5 złotych (razem 15 złotych). Rejestracja odbywa się stronie internetowej: www.biegniemy.net.pl.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź