miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wicepremier Gowin na Sądecczyźnie. Budują struktury, powstanie 5 nowych kół w regionie

0 966

Dzisiaj (20 lutego) w Nowym Sączu gościł wicepremier rządu Jarosław Gowin. Poinformował o tym sądeczanin Tomasz Michałowski, Szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Pracy, Rozwoju i Technologii. Według przekazanych informacji podczas wizyty skupiono się na organizacji pracy struktur na Sądecczyźnie – powstanie 5 nowych kół Porozumienia. Podjęto również temat związany z programem Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych.

 

Czytaj również: W trybie natychmiastowym zasypią ruiny Ratusza na płycie Rynku? Zabytkowe mury zagrożone!

 

Tomasz Michałowski, Szef Gabinetu Politycznego w MPRiT

Celem wizyty premiera była z jednej strony rozbudowa struktur porozumienia w subregionie sądeckim, ale także budowa mieszkań w ramach nowego programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych – mówi Tomasz Michałowski. Poprawa dostępu do mieszkań poprzez inwestycje przeznaczone na wynajem, to jeden z priorytetów polityki mieszkaniowej państwa. Szczególną rolę w tym zakresie pełnią inwestycje zwiększające zasoby mieszkań o stosunkowo niskich czynszach, podejmowane z zaangażowaniem gmin

 

Sądecczyzna to region, w którym Porozumienie rozwija się bardzo dynamicznie. Z okazji powstania 5 nowych kół rozmawiałem z zarządem powiatu sądeckiego o planach na wybory samorządowe. Patriotyzm, wolny rynek, tradycja, samorządność i konkretny program dla poszczególnych gmin – poinformował Wicepremier Gowin na swoim profilu na Twiterze.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź