miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Większe rygory sanitarne dla Sądecczyzny

4 3 401

Od soboty w 19 powiatach z największym wzrostem zakażeń zostaną przywrócone rygory sanitarne. Polska została podzielona na powiaty “czerwone”, “żółte” i “zielone”. Dane i mapa mają być na bieżąco aktualizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki. Nowy Sącz i powiat nowosądecki zostały zaklasyfikowane jako powiaty “czerwone”. 

 

Czytaj również: Nie żyje kolejna osoba z Nowego Sącza dotknięta zarazą! Dzisiaj 33 nowe przypadki, ponad 5 tys. osób na kwarantannach [Raport 5.08.2020]

 

– Chcemy, w tych powiatach, w których jest największy wzrost zakażeń, wprowadzić znowu obostrzenia, a tam, gdzie jest nieco mniej zakażeń, czyli w obszarach “żółtych” – rygory wprowadzić w mniejszym zakresie i stopniu – powiedział minister Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej. Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób. W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń. W tzw. powiatach czerwonych (9 powiatów) wprowadzamy obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej – dodał. 

Powiaty „czerwone” to: ostrzeszowski (wielkopolskie), nowosądecki (małopolskie), Nowy Sącz (małopolskie), wieluński (łódzkie), pszczyński (śląskie), Ruda Śląska (śląskie), rybnicki (śląskie), Rybnik (śląskie), wodzisławski (śląskie). Tu obowiązywać będzie zakaz organizacji targów, wydarzeń kulturalnych, zamknięte będą siłownie, kina i sanatoria, wydarzenia sportowe odbywać będą się bez udziału kibiców, a w komunikacji miejskiej jednocześnie zajętych będzie mogło być jedynie 50% miejsc. 

Mapa przedstawiająca wyróżnienie powiatów pod względem wzrostu liczby zachorowań

 

Autor: Mateusz Michniak
Źródło i Fot: PAP

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. xaxa122 pisze

  hahahah. Brawo pisowski miasto bo wiem 70% to tutejsi pisowscy:) Bardzo ładnie z liścia zostaliście potraktowani, to wyróżnienie na cały kraj.

 2. qwerty pisze

  “Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory !”

  “Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze. Dużo słabsze. Młodsi, starsi i w sile wieku, spokojnie można iść na wybory”

  dla mnie gość jest niepoczytalny ze swoją świtą !!

  1. Anżej Korona-Duda pisze

   PiSowski motłoch wszystko kupi.

   1. Małgorzata pisze

    Nie jestem za Pisem ale obrażanie ludzi świadczy o Pana poziomie intelektualnym i brakiem wychowania, brawo 👏👏👏 wygląda na to że i Pan jest na poziomie motłochu.

Zostaw odpowiedź