miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wielka Gala Krwiodawców

Podsumują akcję z okazji 725-lecia Nowego Sącza

0 1 001

Już jutro (29 stycznia) odbędzie się Sądecka Gala Krwiodawców podsumowująca akcję 725 litrów krwi na 725-lecie lokacji miasta Nowego Sącza. Organizatorami akcji są: Grupa My Kochamy Nowy Sacz, Honorowi Krwiodawcy oraz członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża. Wstęp wolny

Gala odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” o godz. 17:00. Podczas wydarzenia odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

– Akcję „725 litrów krwi na 725 lat Nowego Sącza” rozpoczęliśmy rok temu i dzisiaj, po długim czasie, razem z przyjaciółmi oraz pomysłodawcami chcę powiedzieć, że mamy za co dziękować. Udało się, 725 litrów krwi „pękło”. Dziękuję stacji krwiodawstwa i wszystkim ludziom dobrej woli: funkcjonariuszom różnych służb, obywatelom miasta, uczniom za to, że oddaliście to, co jest najcenniejsze dla życia drugiego człowieka. Mam nadzieję, że dzięki kampanii uratowaliśmy bardzo dużo osób. To nie koniec. Zdecydowaliśmy, że akcję krwiodawstwa przekształcamy w akcję stałą. Będziemy promować krwiodawstwo w naszym regionie dłużej i to będzie jednym z głównych naszych celów – powiedział Patryk Wicher, który współtworzy nieformalną grupę „My Kochamy Nowy Sącz”.

Czytaj również: Udało się zebrać 725 litrów krwi na 725 lat Nowego Sącza!

W przedsięwzięcie zaangażowali się m.in.:
– Starosądecki Klub Honorowych Dawców Krwi – Andrzej Lis
– Klub Miejski SHDK RP – Maciej Chełmecki
– Straż Pożarna – Kapitan Dariusz Cieśla
– Punkt krwiodawstwa – Celina Pancerz
– Straż Graniczna – chorąży sztabowy Andrzej Baziak
– Komenda Miejska Policji Aspirant Tomasz Strojny
– PWSZ Urszula Cisoń Apanasewicz i Maria Soma Merklinger
– Zespół Szkół Samochodowych: Iwona Stein
– Zespół Szkół Elektryczno Mechanicznych: Ewa Bereś

Rafał Kmak
fot. facebook

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź