miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wielkanocne Szykowanie w Galerii Sandecja

0 1 095

W ten weekend (24 i 25 marca) w Galeria Sandecja przy ul. Węgierskiej odbędzie się Wielkanocne Szykowanie. Klienci galerii będą mogli wziąć udział w warsztatach pod okiem artystki ludowej. Dodatkowo dzieciaki będą mogły uczestniczyć w wysiewaniu rzeżuchy w ozdobnych pojemniczkach. Nie zabraknie dziecięcej wizażystki oraz wielkanocnych upominków!

 

Czytaj również: Kiermasz Wielkanocny na nowosądeckim rynku [ZDJĘCIA]

 

Warsztaty wielkanocne

Wielkanocny kącik artystyczny będzie działał zarówno w sobotę, jak i niedzielę, w godzinach 12:00-18:00

W sobotę, 24 marca, uczestnicy warsztatów pod okiem artystki ludowej nauczą się tradycyjnego wykonywania palemek wielkanocnych, które następnie będzie można zabrać do domu i postawić na świątecznym stole. Przedstawicielka ginących już zawodów, ubrana w regionalny strój, zaprezentuje różne techniki wykonywania palemek wielkanocnych, zdradzając tym samym tajniki tej pięknej tradycji ludowej, która ma szansę być przekazywana kolejnym pokoleniom.

Natomiast w niedzielę, 25 marca, zapraszamy dzieci na wspólne wysiewanie ziarenek rzeżuchy, które przy codziennej pielęgnacji pięknie zakiełkują – w sam raz na wielkanocne śniadanie. Dzieci otrzymają do tego dekoracyjne pojemniczki w kształcie skorupki z jajka oraz naklejki z logo Galerii Sandecja.

O uśmiechy na twarzach najmłodszych zadba dziecięca wizażystka, która zaproponuje wiosenne i wielkanocne wzory do wyboru na buziach lub rękach.

Na tym atrakcje się nie kończą! Gdy dzieci będą zajęte wielkanocnymi warsztatami, rodzice będą mieli świetną okazję, by zrobić przedświąteczne zakupy, a następnie otrzymany paragon zamienić na jeden z dwóch wielkanocnych upominków.

Wielkanocne upominki

Ten przedświąteczny weekend może wypaść wyjątkowo miło i świątecznie. Wielkanoc kojarzy się nieodzownie z koszyczkami, święceniem pokarmów, palemkami, jajkami i pisankami… a gotowanie jajek to dla niektórych prawdziwa zmora, dlatego specjalny gadżet od Galerii Sandecja ułatwi to zadanie. Czasomierz ma specjalną podziałkę, zmienia kolor, informując o stopniu ugotowania jaj. Czasomierz można otrzymać za okazaniem paragonu za zakupy na kwotę min. 70 zł. Z kolei na tych, którzy okażą paragon na kwotę min. 100zł, czekać będzie pleciony koszyczek, do wyboru – w kolorze białym lub naturalnym, idealny na czas wielkanocnych przygotowań.

 

 

Opr. MK
Źródło: organizator
Fot.: pixabay.com, organziator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź