miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wielki zjazd absolwentów w Nowym Sączu. Renomowana uczelnia świętuje okrągły jubileusz

0 929

Rektor Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University, dr Dariusz Woźniak, potwierdził, że uroczysty zjazd absolwentów uczelni z okazji 30-lecia funkcjonowania placówki odbędzie się już w najbliższą sobotę. 2 października mury nowosądeckiej szkoły przyjmą ponad pół tysiąca zaproszonych na tę okrągłą rocznicę funkcjonowania jednej z najnowocześniejszych uczelni w Polsce. Wydarzenie zaplanowano z dużym rozmachem. Co będzie czekać na przybyłych?

 

Czytaj również: Pesa i Newag powołały konsorcjum. Zdobędą zamówienie warte setki milionów złotych?

 

To nie pierwszy zlot w historii Wyższej Szkoły Biznesu
Organizacja oficjalnych zjazdów absolwentów WSB-NLU ma swoją wieloletnią tradycję. Pięć lat temu odbył się duży zlot alumnów z okazji 25-lecia nowosądeckiej szkoły. Jak podkreślają organizatorzy, uroczystość stanowi wzruszające przypomnienie o niezwykle wartościowym czasie studiowania.

Punktem kulminacyjnym zlotu jest ogromna, wspólna fotografia, wykonywana na schodach przed głównym budynkiem uczelni. Zgodnie z zapowiedziami, zdjęcie w 2021 roku również zostanie powtórzone, lecz z jeszcze większym rozmachem. WSB-NLU jest innowacyjną uczelnią prywatną, działającą w Nowym Sączu. Głównym wyróżnikiem uczelni jest możliwość efektywnego kształcenia na odległość. Informatyzacja nauki została wprowadzona na długo przed wybuchem pandemii koronawirusa.

 

 

Pół tysiąca zaproszonych gości. Wśród nich alumni i przedsiębiorcy
Rejestracja na to niezwykłe wydarzenie została już zakończona. Zgłoszenia chętnych absolwentów do uczestnictwa w zlocie trwały do 27 września. Co ciekawe, zgłoszenia były rejestrowane za pomocą nowoczesnego systemu zarządzania CloudA, będącego nieodzownym elementem funkcjonowania uczelni.
Zlot absolwentów łączy się także z rozpoczęciem nowego roku akademickiego 2021/2022.

Oprócz wielu chętnych, którzy zgłosili swój akces do uczestnictwa w święcie uczelni, na jubileusz zostali zaproszeni także renomowani goście z ziemi nowosądeckiej. W murach uczelni pojawi się wielu przedstawicieli prężnie rozwijających się firm na Sądecczyźnie. Zaproszeni goście to m.in.:
● prezesi firm i właściciele spółek,
● reprezentanci administracji publicznej
● lokalni przedsiębiorcy,
● dawni oraz obecnie pracownicy Uczelni

Podczas rozpoczęcia roku akademickiego, wykład inauguracyjny wygłosi dr Irena Kamińska-Radomska. To znakomita okazja nie tylko dla studentów WSB-NLU, by posłuchać wystąpienia międzynarodowej specjalistki ds. protokołu dyplomatycznego i etykiety biznesu.

Zlot Absolwentów połączony z inauguracją roku akademickiego
Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego połączona z Graduacja obecnych absolwentów rozpocznie się o godzinie 11:00. Zaraz po niej o godz. 14:30 rozpocznie się Zjazd Absolwentów.. Jako pierwszy głos zabierze Prezydent WSB-NLU, dr Krzysztof Pawłowski. Krótka przemowa będzie skierowana w szczególności do absolwentów uczelni. Jako drugi do głosu dojdzie rektor dr Dariusz Woźniak, który przywita przybyłych. O 15:00 zostanie wykonana pamiątkowa fotografia na schodach budynku uczelnianego. Tuż po niej będzie miała miejsce przemowa Prezesa Zarządu “Zeta” sp. z o.o., czyli przedstawiciela obecnego założyciela uczelni. Trzy kwadranse później zaprezentowana zostanie książka “Pawłowski”, a chwilę później zgromadzeni zostaną zaproszeni na raut połączony ze zwiedzaniem kampusu WSB-NLU oraz pamiątkowej uczelnianej galerii. O 20:00 goście będą uczestniczyć w hucznym after party „Alumni WSB-NLU”. Szczegółowy plan obchodów dostępny jest na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Zjazd absolwentów – chwile wzruszeń, niezapomniane wspomnienia i dobra zabawa
Jubileuszowy zlot alumnów WSB-NLU jest szansą do przypomnienia sobie miłych chwil związanych ze studiowaniem na nowosądeckiej uczelni. To także możliwość spotkania się z kolegami z roku, porozmawiania z członkami kadry dydaktycznej, czy poczucia raz jeszcze, jak to jest być studentem. Wyjątkowym momentem tego dnia jest wykonanie wspólnej fotografii, na której znajdą się wszyscy chętni.

Ramowy plan XXX Inauguracji roku akademickiego 2021/2022 w WSB-NLU połączonej z Graduacją Absolwentów – 02 października 2021r.

 • od 10:00 do 15:00 rejestracja Absolwentów wraz z wydaniem pamiątkowych biretów oraz opasek wejściowych na After Party „Alumni WSB-NLU” – pokój 023 i Dziekanat
 • od 10:00 do 10:50 wydawanie tóg dla Graduowanych z roczników 2020 i 2021 – sala nr 005, budynek C)

Inauguracja:

 • 11:00 Powitanie gości przez Rektora wraz ze słowem wstępnym
 • 11:30 Projekcja Dyrektora Centrum Badań i Programowania WSB-NLU na temat informatyzacji Uczelni wyższych na przykładzie WSB-NLU
 • 11:40 Przyznanie specjalnych nagród dla pracowników WSB-NLU oraz firm, wspierających Uczelnie przez lata jej istnienia
 • 12:00 Immatrykulacja Studentów WSB-NLU
 • 12:10 Wykład inauguracyjny Pani dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej
 • 12:35 Przemowa Prezydenta WSB-NLU do Graduowanych oraz Absolwentów
 • 12:50 Uroczysta ceremonia Graduacji wraz graduacją indywidualną wyróżnionych absolwentów
 • 13:15 Toast z okazji 30-lecia WSB-NLU
 • 13:45 Graduacja indywidualna wraz z rodzinami absolwentów z lat 2020 i 2021

Zjazd Absolwentów:

 • 14:30 Przemowa Prezydenta WSB-NLU, dr Krzysztofa Pawłowskiego, do Absolwentów (Aula główna C010).
 • 14:45 Przemowa Rektora WSB-NLU, dr Dariusza Woźniaka, do Absolwentów (Aula główna C010).
 • 15:00 Pamiątkowe zdjęcie Absolwentów na schodach Uczelni w jubileuszowych biretach oraz uroczyste uderzenie w Dzwon Wolności (przed budynkiem C).
 • 15:15 Przemowa Prezesa Zarządu „Zeta” sp. z o.o., Założyciela WSB-NLU, Roberta Gmaja, z okazji 75 urodzin dr Krzysztofa Pawłowskiego (hol główny, budynek C).
 • 15:45 Premiera książki „Pawłowski” (hol główny, budynek C).
 • 16:00 Raut połączony ze zwiedzaniem pamiątkowej galerii z okazji 30-lecia WSB-NLU, rozmowy z Wykładowcami, zwiedzanie kampusu, spotkania w grupach (hol główny, budynek C).
 • 20:00 After Party „Alumni WSB-NLU”.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź