miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wojciech Piech został sekretarzem Województwa Małopolskiego!

2 695

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko sekretarza Województwa Małopolskiego. Funkcję tą obejmie były wiceprezydent Nowego Sącza i obecny radny miejski – Wojciech Piech.

 

Czytaj również: NIE dla Węgierskiej BIS! Nowy Sącz i Chełmiec chcą zbudować nowy most na Dunajcu [MAPA]

 

Pan Wojciech Piech posiada odpowiednie kwalifikacje do zatrudnienia na ww. stanowisku. Został najwyżej oceniony przez Komisję w procesie rekrutacji. Dysponuje odpowiednim doświadczeniem zawodowym, posiada kompetencje menadżerskie do zarządzania dużym zespołem, wykazał się bardzo dobrą znajomością podstawowych aktów prawnych oraz wiedzy specjalistycznej wymaganej na powyższym stanowisku – czytamy w krótkim uzasadnieniu wyników konkursu opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej UMWM. Piech zastąpi na stanowisku sekretarza Wojciecha Szczepanika.

To dla mnie duże wyzwanie, ale obiecuję, że włożę w tę pracę całe moje serce, zarówno na rzecz rozwoju województwa, jaki i Sądecczyzny. To duża szansa dla naszego regionu, którą musimy wykorzystać – mówi w rozmowie z miastoNS.pl nowo wybrany sekretarz.

Wojciech Piech w latach 2015-2018 pełnił funkcję wiceprezydenta Nowego Sącza, był również miejskim sekretarzem. Obecnie zasiada w Radzie Miasta.

W Nowym Sączu wciąż nie obsadzono stanowiska sekretarza. Według nieoficjalnych informacji, funkcję tą może objąć Piotr Lachowicz – były radny miejski, zasiadający obecnie w Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Marek Jaśkiewicz
Źródło: BIP UMWM
fot. Agnieszka Michalik (arch.)

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Grześ pisze

    Jedyną szansą dla PiS na Sądecczyźnie są inwestycje. Jak tego nie zrobią matecznika nie odzyskają…

  2. Zosia pisze

    Świetna wiadomość chociaż zburzy pewnie krew niektórym Nowym Panom Nowego Sącza.. Panie Wojtku – gratulacje i powodzenia

Zostaw odpowiedź