miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wojewoda przekazał miastu grunty obok Rynku Maślanego

1 722

Krzysztof Klęczar, wojewoda małopolski, przekazał Nowego Sączowi teren przy ul. Grybowskiej przylegający do Rynku Maślanego. To szansa na gruntowną przebudowę tego zaniedbanego zakątka miasta. Mowa tutaj o działce, na której znajduje się dawny budynek straży pożarnej oraz parking.

Czytaj również: Czwarta odsłona Europejskiego Festiwalu Biegowego „Dwa Beskidy”

– Teren ten to serce miasta, miejsce kultowe dla mieszkańców Nowego Sącza, które od wielu lat oczekiwało na remont. Po kilku latach starań, dzięki szybkiej decyzji nowego wojewody działka trafiła do miasta – mówi prezydent Ludomir Handzel.

Podkreśla również, że o przekazanie działki starał się ponad pięć lat. Ludomir Handzel przedstawił również wstępną wizualizację przebudowy terenu przy ul Grybowskiej.

– Oczywiście zachowamy funkcję handlową, pojawi się także parking podziemny. Chcemy pozostawić wieżę strażacką, być może będzie tam punkt widokowy. Wystąpiłem już o mapę do celów projektowych tak, że w tym roku na pewno przystąpimy do dokumentacji, ale również przebudowy układu komunikacyjnego przy centrum handlowym „Merkury” oraz przy ul. Długosza – zapowiedział.

Jak powiedział prezydent Handzel tę inwestycję zamierza zakończyć w ciągu tej kadencji

W przypadku zmian w układzie komunikacyjnym chodzi m.in. o ewentualne rondo na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego, Długosza i Kościuszki, a także wyprostowanie ulicy Sobieskiego.

Skarb Państwa w zamian za działkę przy ul. Grybowskiej ma otrzymać inne grunty m.in. przy ul. Piłsudskiego.

Źródło i fot.: UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. LucyFere pisze

    Wyglada na to ze zmiana wladzy pomogla.
    Merkury tez mogliby przy okazji odnowic/przebudowac. Ten potworek z okresu PRL potrzebuje troche ciepelka i milosci. Choc podejrzewam ze jest w prywatnych rekach i nic z tym miasto nie bedzie moglo zrobic.

    😈😈😈

Zostaw odpowiedź