miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wojsko buduje nam most! Prace na rzece Kamienica rozpoczęte [Zdjęcia, nagranie]

0 1 854

Prace związane z budową tymczasowej, zastępczej przeprawy na rzece Kamienica w Nowym Sączu ruszyły. Żołnierze 3. Batalionu Inżynieryjnego stacjonujący na co dzień w Nisku (woj. podkarpackie) obstawiają konstrukcją przyczółki. Warunki pogodowe nie rozpieszczają, poziom wody w Kamienicy lekko się podniósł, niemniej działania potrwają około trzech tygodni. Na przełomie października i listopada mieszkańcy Nowego Sącza i Sądecczyzny będą mogli korzystać z nowej przeprawy.

 

Czytaj również: Sądecczyzna w czerwonej strefie? Z takim przyrostem zachorowań to pewne! [Raport 13.10.2020]

 

Składana konstrukcja, wypożyczona z Agencji Rezerw Materiałowych, to oczywiście tylko tymczasowe rozwiązanie. Most zmontowany przez wojsko ma służyć do czasu zbudowania nowej przeprawy. Władze Nowego Sącza cały czas podtrzymują deklaracje, że prace przy jej budowie ruszą wiosna przyszłego roku i przed końcem 2021 roku nowy most może być gotowy. Most na rzece Kamienica będzie posiadał dwa pasy ruchu o maksymalnej nośności 40 ton. Zgodnie z planami powinien zostać udostępniony do ruchu pod koniec października tego roku i działać do końca przyszłego roku. W tym czasie ma być budowana stała przeprawa.

 

 

Przypomnijmy, w czerwcu br. wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Michał Kądziołka zaproponował prezydentowi Nowego Sącza budowę zastępczej przeprawy. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj – KLIK

 

 

Most w ciągu ul. Kamiennej (droga powiatowa nr 1576K) jest nieczynny od 22 czerwca tego roku z powodu uszkodzenia elementów nośnych jego konstrukcji przez wezbrane wody rzeki Kamienica.

fot. miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź