miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wotum zaufania dla Ludomira Handzla, prezydenta Nowego Sącza

0 830

Ludomir Handzel podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Nowego Sącza uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu. Większość radnych zagłosowała za – po raz pierwszy udzielając Ludomirowi Handzlowi zaufania w sprawowaniu rządów w Nowym Sączu. Zwracając się do radnych o udzielenie wotum, prezydent podkreślał m.in. dobrą kondycję finansów miasta. Sądeccy rajcy zatwierdzili również sprawozdanie finansowe za 2021 rok.

Czytaj również: 29. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych. Już wkrótce ŚWIĘTO DZIECI GÓR

Kredyt zaciągnięty w roku 2021 wynosił 0 złotych. To dobra informacja. Nie zadłużyliśmy miasta, a dokonaliśmy spłaty zadłużenia. Wykupiliśmy także obligacje na kwote prawie 8 i pół miliona. Sumarycznie oznacza to, że w zeszłym roku obniżyliśmy zadłużenie Nowego Sącza, równocześnie utrzymując tempo inwestycji – argumentował włodarz.

Ostatecznie 14 radnych opowiedziało się za udzieleniem prezydentowi wotum zaufania, 3 było przeciw, pięcioro radnych nie wzięło udziału w głosowaniu. W głosowaniu nad absolutorium 16 radnych było za, trzech przeciw a dwoje wstrzymało się od głosu.

Głosowanie nad absolutorium
Głosowanie w sprawie wotum zaufania
Głosowanie w sprawie zatwierdzenia wykonania budżetu za 2021 rok

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź