miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

wPolityce.pl: Polska komuś zagraża? „Podpalamy fronty w dyplomacji”? Szokujące słowa w Nowym Sączu. „Sądeczanie oczekuję przeprosin”

7 1 753

Jak czytamy na portalu wPolityce.pl serwis dotarł do nagrania przemówienia Ludomira Handzla, prezydenta Nowego Sącza, który z okazji Święta Niepodległości pozwolił sobie na szokujące przemówienie, w którym oskarżył polską dyplomację o „podpalanie nowych frontów”. – W momencie jawnej agresji białoruskiej na Polskę zarzucił rządowi, że ten zagraża naszym sąsiadom. Poseł Arkadiusz Mularczyk, w rozmowie z portalem wPolityce.pl” wyraził swoje oburzenie słowami polityka, który związany był z Koalicją Obywatelską. Poseł w imieniu m.in. mieszkańców Nowego Sącza domaga się też publicznych przeprosin od prezydenta Nowego Sącza – czytamy w serwisie wPolityce.pl

 

Czytaj również: Sądeczanin Dariusz Popiela nominowany do ogólnopolskiej Nagrody POLIN 2021

 

 

– Ja mam nadzieję, że do Polski powróci profesjonalna dyplomacja, która zapewni Polsce bezpieczeństwo, a nie podpalanie kolejnych frontów na całym świecie. Mam nadzieję, że podamy rękę naszym sąsiadom i naszym sojusznikom i nie będziemy niszczyć ich interesów ekonomicznych, politycznych i zagrażać. To jest ważne dla pokoju w Polsce i pokoju w Nowym Sączu. (…) Musimy pokazać, że jesteśmy jednością, że chcemy budować Nowy Sącz i go rozwijać. Obyśmy w pokoju mogli to czynić – mówił 11 listopada Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza.

Dziennikarze ogólnopolskiego portalu wPolityce.pl pytają m.in. Czy Polska, której żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej z narażeniem życia bronią naszej granicy, zagraża jakiemukolwiek krajowi? Czy polska dyplomacja, której udało się stworzyć międzynarodową koalicję przeciwko jawnej agresji Łukaszenki, „podpala fronty”? Jakim to „sąsiadom” niszczymy interesy. Może tym białoruskim? Na te pytania powinien dziś odpowiedzieć autor tych szokujących stwierdzeń, czyli prezydent Nowego Sącza, pytają dziennikarze serwisu wPolityce.pl.

Na słowa Ludomira Handzla odpowiedział poseł z Sądecczyzny Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Od mieszkańców Nowego Sącza, uczestników uroczystości Święta Niepodległości, otrzymałem liczne sygnały, z których wynika, że byli oni zszokowani słowami prezydenta. To wystąpienie było dla nich zupełnie niezrozumiałe. Uznali to za absurdalny atak na rząd Prawa i Sprawiedliwości i jego dyplomacje. To kreowanie zupełnie fałszywego przekazu, z którego wynika, że państwo Polskie, znajdujące się w tak trudnej sytuacji w kontekście białoruskiej agresji, konfliktuje się z innymi państwami. Sądeczanie oczekują przeprosin – mówi naszemu portalowi Arkadiusz Mularczyk.

Dzisiaj mamy sytuację jednoznaczną. Polska jest poddana presji ze wschodu i zachodu. Ktoś kto tego nie widzi albo tego nie rozumie, albo działa w złej woli. Oczekuję publicznych przeprosin za tę nieszczęsną wypowiedź. Prezydent miasta powinien zająć się problemami mieszkańców, a nie zajmować się polityką zagraniczną państwa, o której nie ma zielonego pojęcia – podkreślił Mularczyk.

Miejmy nadzieję, że prezydent Nowego Sącza wycofa się ze swoich szokujących słów, których użył w trakcie uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości. Polska potrzebuje dziś jedności, a dzielni żołnierze, strażnicy graniczni i policjanci wsparcia. Kto tego nie rozumie, automatycznie wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej. Dziś jest właśnie czas próby. Nie wszyscy jednak zdają egzamin z dojrzałości politycznej.

źródło i fot.: wPolityce.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
7 Komentarze
 1. Adam pisze

  Nie dostrzegam w tej wypowiedzi niczego odkrywczego, ani obraźliwego dla polskiego rządu.

 2. jean paul pisze

  Nie dostrzegasz bo patrzysz z tej samej pozycji co twój pryncypał- pozycji obcej agentury.

 3. bukzwami pisze

  ej, zamieść mój wczorajszy komentarz. Nie był on przychylny rządowi ale nikomu nie ubliżał, był kulturalny itp. Masz jakiś wymagany % odrzucanych komentarzy?

 4. bukzwami pisze

  Ale wczorajszy gamoniu.

 5. jean paul pisze

  „nikomu nie ubliżał i był kulturalny itp” hihihihi – jak ten wpis? Doprawdy, wysoki poziom kultury.

 6. Migel pisze

  Moim zdaniem wypowiedź Prezydenta dotyczyła 1.rządowej dyplomacji -miernej ale wiernej
  2.pinokia który straszył wojną

 7. Bogdan pisze

  Politycy to patrioci za grubą kasę. Tak było zawsze. Krew przelewali zwykli ludzie. Te przepychanki to skandal jakiś. Szkoda oczu na czytanie o tym co nawiedzeni albo lizusy mają do powiedzenia.

Zostaw odpowiedź